Луценко виклав алгоритм розвалу справи Свинарчуків - мародерів Укроборонпрому

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рогоза, Жуков і Гладковський-молодший (перше прізвище батька - Свинарчук) є співучасниками схем, пов’язаних із розкраданням в оборонці, проте слідству, крім листування, потрібно отримати ще докази.

Про це сказав Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв’ю виданню Цензор. НЕТ.

За словами Луценка, у 2016 році, розслідуючи одну з сотень справ щодо "Укроборонпрому", військова прокуратура вийшла на фірму "Оптимумспецдеталь". Реальним власником є Андрій Рогоза, а документальний власник - його представник. "Оптимумспецдеталь" - не фіктивна, а реальна фірма з серйозним офісом. Водночас, супутня фірма "Ренал" - це інструментальний цех "з діючими верстатами й працівниками, з випробувальними стендами та всім, що необхідно для інструментального виробництва".

"Як тепер мені зрозуміло, історія цієї фірми практично показує ту проблему, яка є в Укроборонпромі. А власне: пан Рогоза, який має можливість доставляти потрібні українській армії деталі й вузли з країни-агресора, не міг пробитися з поставками на підприємство Укроборонпром. На жаль, скажу відверто, що у кожного заводу є свої "улюблені" фірми. Як, на жаль, у нас по всій країні це водиться. І навіть на конкурсах мінімальна ціна не означає перемоги. Тому, я так думаю, Рогоза знайшов свого знайомого, і він це підтверджує, що він з ним знайомий, - Віталія Жукова. У якого є однокурсник по Київському інституту міжнародних відносин - Гладковський-молодший. І Рогоза сподівався, що тепер він буде використовувати таке прізвище для того, щоб перемагати в тендерах", - зазначив Луценко.

Він нагадав, що не будь-яка фірма може працювати на Укроборонпром, їй потрібен допуск на поставки.

"Раніше цей допуск давав сам концерн через свою службу безпеки. Не СБУ, а служба безпеки концерну. І, наприклад, у 2014 році таких фірм-постачальників було 500. У 2015 - 3700, 2016 - 4300. А в 2017 - 5700. Нарешті, Укроборонпром видав наказ у 2018 році, яким передав відповідальність за перевірку доброчесності цих фірм униз, на підприємства. Що, на мій погляд, неправильно", - підкреслив Луценко.

Генпрокурор повідомив, що у слідства є листування, Рогози і Жукова, з якого очевидна обізнаність і Жукова, і Гладковського з тим, що робить Рогоза.

"З точки зору людської логіки все зрозуміло: вони співучасники. З точки зору юридичної ми повинні: а) довести справжність цього листування і б) отримати хоч якісь інші докази, тому що просто листування не є підставою для суду. Саме цим і займається військова прокуратура. Ми передали телефони на експертизу до уповноваженого для цього органу (Київський інститут судових експертиз). У разі підтвердження справжності я не відкидаю, що можуть бути інші підозри, крім Рогози", - повідомив Луценко.

Нагадаємо, 25 лютого команда Bihus.info опублікувала розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подати на авторів розслідування до суду.

Президент Петро Порошенко спочатку призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері начебто збіглося за часом із закінченням слідства ГПУ. Але сьогоднішня заява генпрокурора спростовує заяву попередню (тобто Юрій Віталійович традиційно для нього цинічно збрехав - А.).

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тис. на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО України Олега Гладковського (Свинарчука) та його сина Ігоря.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]