НАБУ повідомило Микитасю ще одну підозру, у справі проходить і заступник Єрмака
НАБУ повідомило про підозру колишньому власнику ТОВ «Укрбуд Девелопмент» щодо ймовірного надання неправомірної вигоди експерту за заниження вартості житлового комплексу в межах справи про заволодіння понад 81 млн грн НГУ.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
«1 грудня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у вчиненні нових злочинів колишньому народному депутату (екскінцевому бенефіціарному власнику ТОВ «Укрбуд Девелопмент»). Він підозрюється у наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта. Дії особи кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 ККУ», - йдеться у повідомленні.
Окремо уточнюється, що 30 листопада про підозру в отриманні неправомірної вигоди повідомили заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС (ДНДЕКЦ), дії особи кваліфіковано за ч.3 ст.368 ККУ.
Слідство встановило, що у межах розслідування Нацполіцією справи заволодіння майном ГУ Нацгвардії слідчий призначив судову оціночно-будівельну експертизу, яка мала встановити дійсну ринкову вартість об’єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську та на околиці Києва, які були предметом обміну між НГУ та компанією-забудовницею.
«Адже за угодою, укладеною Нацгвардією з компанією-забудовницею, в обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва (колишня військова частина) Нацгвардія мала отримати у новозбудованому житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Проте згодом сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва», - уточнюється у повідомленні.
За інформацією НАБУ, екснардеп, діючи у змові з експосадовцем держкомпанії «Укрбуд», домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до експертизи таким чином, щоб різниця у ринковій вартості між ЖК на Печерську і на околиці Києва була мінімальною – 7 млн грн замість 81 млн грн.
Зазначається, що в обмін на це посадовець ДНДЕКЦ отримав неправомірну вигоду у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. грн.
Водночас, як інформують у відомстві, після того, як детективи НАБУ розпочали розслідування цих фактів й планували витребувати справу у Нацполіції, з метою ухилення від відповідальності, компанія-забудовниця додатково передала квартири НГУ на суму 7 млн грн.
Слідство встановлює інших осіб, ймовірно причетних до вчинення злочину. Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснюють із жовтня 2020 року.
За версією слідства, ГУ Нацгвардії та компанія-забудовник «Укрбуд» уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс. Нацгвардія мала отримати там 50 квартир та 30 паркомісць. Проте у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Як встановила експертиза, вартість квартир на околиці на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінили квартири на Печерську.
3 квітня слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотанням прокурора і постановив стягнути з Микитася в дохід держави 30 млн гривень застави через порушення ним процесуальних обов'язків.
Водночас суддя постановив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 млн гривень із покладенням відповідних обов'язків.
Зі свого боку, у ВАКС поінформували, що 30 млн грн застави в дохід держави у справі експрезидента «Укрбуду» було стягнуто, кошти в сумі 50 млн грн вважаються внесеними, а решту суми застави в розмірі 50 млн грн може бути внесено як самим підозрюваним, так і заставодавцем на депозитний рахунок суду не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави.
Микитась не сплатив ці 50 млн грн.
САП звернулася до суду із клопотанням щодо застосування до Микитася більш суворого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак ВАКС відправив Микитася під цілодобовий домашній арешт. САП подала апеляцію на це рішення, Апеляційна палата ВАКС цю скаргу задовольнила і відправила Микитася під варту.
До ексдепутата було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 100 млн гривень.
На цю тему:
- Заступник Єрмака "з ментів" прагне зняття Ситника, бо НАБУ рзслідує проти нього справу; покидька прослуховують
- Татаров - це не про гідність: президенту нагадали про його роль під час Майдану
- Ворог України Олег Татаров вимагав для Стерненка підозри у злочині, що передбачає довічне
- У Зеленського, щоб виправдати Татарова, назвали закон про люстрацію антиконституційним
- Из жизни воровского быдла: почему от перемены мест «правоохранителей» сумма не меняется
- Зеленский ставит Украину под контроль ГРУ и ФСБ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:19
- В Україні 21 вересня без опадів, вдень до +26 тепла
- 19:14
- У Франції пройшла льотну підготовку на Alpha Jet перша група українських пілотів
- 18:12
- США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
- 17:09
- Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
- 16:02
- У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина
- 15:00
- НКЦК прийняв рішення обмежити використання Telegram в державних структурах
- 13:33
- СБУ у Запоріжжі затримала демобілізованого строковика ЗСУ, який працював на рашистів
- 12:27
- Різке погіршення стану повітря в Києві повʼязане з пожежами на торфяниках
- 11:51
- Європейський Союз може скасувати безвізовий режим з Грузією
- 10:22
- У серії вибухів у ФРН підозрюють "мокромафію" з Нідерландів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.