Нафтогаз спробує відсудити у Газпрому ще 12 млрд долл

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державна компанія "Нафтогаз України" подала в Стокгольмський арбітраж новий позов до російського концерну "Газпром" на 12 мільярдів доларів.

Про це повідомив голова компанії Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу", передає Deutsche Welle.

За словами чиновника, даний позов викликаний загрозою падіння ціни української газотранспортної системи після будівництва Росією газопроводів в обхід України. Так, за словами Коболєва, "Газпром" після будівництва газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік" перестане виконувати свої зобов'язання перед "Нафтогазом" як власником контракту.

При цьому глава "Нафтогазу" зазначив, що компанія готова відмовитися від позову в разі укладення нового довгострокового контракту з "Газпромом" за європейськими стандартами.

"Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (обхідні газопроводи, - ред.) і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші ви нам заплатите, ми готові від позову відмовитися або змінити його", - пояснив Коболєв.

У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" за позовом на суму майже $4,7 млрд. Суд, однак, зарахував зустрічні вимоги "Газпрому". В результаті російську сторону зобов'язали заплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. "Нафтогаз" вимагав від "Газпрому" 17 млрд. "Газпром" оскаржив рішення і заявив про розірвання раніше укладених контрактів із "Нафтогазом".

Газовий і транзитний контракти між Україною і РФ чинні до кінця 2019 року. Наприкінці грудня минулого року Коболєв заявив, що Росія не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через українську ГТС після 2019 року.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]