Підсанкційний Павло Фукс розпродує газовий бізнес

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компаніям, які займаються видобутком вуглеводнів, надіслали рекламний проспект з пропозицією про продаж 5 спецдозволів на користування надрами, які пов’язують із підсанкційним бізнесменом Павлом Фуксом - сам він це спростовує.

Про це йдеться у статті ЕП.

У матеріалі автор нагадує, що пів року тому Рада національної безпеки і оборони запровадила "повний комплект" санкцій проти Фукса.

Наслідком цього стало рішення Держслужби геології і надр анулювати два десятки спеціальних дозволів на користування надрами, якими володіло ТОВ "Голден деррік".

"Сам Фукс спростовує зв'язок із згаданими родовищами, але зречення не скасовує інстинкту самозбереження", - пише автор.

Зазначається, що Фукс ніколи не входив до найближчого оточення Петра Порошенка, але саме в каденцію п'ятого президента харківський бізнесмен сформував імперію в газовому бізнесі України.

У статті також наводяться деталі інформації, озвученої секретарем РНБО Даніловим за підсумками засідання минулої п'ятниці.

"СБУ займеться 23 компаніями, які дивним чином отримали спеціальні дозволи на видобуток вуглеводнів - відкрито кримінальне провадження", – заявив 15 жовтня Данілов.

"Більше з цього приводу офіційних деталей немає. Неофіційних, натомість, чимало. Від джерела в Раді безпеки ЕП стало відомо, що всі 23 компанії є фігурантами кримінального провадження Державного бюро розслідувань (ДБР)", - йдеться у статті.

При цьому більшість з цих структур (16 юридичних осіб) у бюро вважають "компаніями, що входять до сфери інтересів Павла Фукса". 

"Я всюди фігурую", - не без посмішки відповів на це Фукс журналісту ЕП.

"Чому фігурантами кримінального провадження є 23 підприємства, а не 16? Тому що вони об'єднані не за принципом належності до однієї особи, а за фактом єдиної до них претензії", - пояснює автор матеріалу.

"Усі ці компанії отримали спецдозволи на позаконкурсній основі - під приводом так званої апробації запасів. 16 з них отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів. Решта сім - на видобуток залізної руди та солі", - пояснює джерело ЕП в Держгеонадрах.

"Я не знаю цих компаній", - відповів ЕП Фукс. Проте в ДБР наполягають на єдиному центрі управління, який веде до харківського бізнесмена.

За даними джерел ЕП, днями компаніям, які професійно займаються видобутком вуглеводнів, був надісланий рекламний проспект з пропозицією про продаж спецдозволів на користування надрами.

У ньому детально описані характеристики та потенціал п'яти з шістнадцяти перерахованих у таблиці площ: Ковпаківської, Звязівської, Федорівської, Небилівськї та Цимбалівської.

"Чому тільки п'яти? Достовірної відповіді на це питання ЕП не знайшла. Одна з найбільш вірогідних версій – продаються всі 16 ділянок, але реалізація здійснюється через різні рекламні проспекти", - йдеться у матеріалі.

При цьому, співрозмовники ЕП називають однією з опор Фукса в президентській команді Остапа Шипайла - це один з народних депутатів із "Слуги народу", член парламентського комітету з питань енергетики, який формує нормативну політику в енергетиці, включаючи надрокористування.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]