Переговори Блінкена і Лаврова у Швейцарії завершилися без якоїсь конкретики

|
Версия для печатиВерсия для печати

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС РФ Сергія Лаврова в Женеві завершилися, вони тривали 1,5 години.

Про це пише Інтерфакс.

На зустріч глав двох зовнішньополітичних відомств було закладено 2 години. Таким чином, переговори тривали менше запланованого.

За словами Лаврова, США обіцяють дати письмову відповідь на російські пропозиції щодо гарантій безпеки наступного тижня.

Про це повідомляє ТАСС у Телеграмі.

«РФ та США домовилися, що Вашингтон наступного тижня передасть письмові відповіді на російські пропозиції щодо гарантій безпеки», - заявив Лавров.

Держінформагентства РФ уточнюють – Лавров «майже впевнений», що у письмовій відповіді США буде пасаж про Україну. При цьому глава МЗС РФ заявив: «Українське питання вимагає пильної уваги, але до нього не можна зводити всю проблему євробезпеки».

Планувалося, що переговори триватимуть довше – дві години. Після цього Лавров та Блінкен дають роздільні пресконференції.

Відкриваючи зустріч, глава МЗС РФ зазначив, що Москва не очікує якихось проривів від переговорів з держсекретарем США, але чекає на відповідь щодо гарантій безпеки.

США наступного тижня можуть передати Росії перелік своїх "побоювань та ідей", після чого можливі нові переговори, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим.

"Я повернуся до Вашингтона сьогодні в другій половині дня, щоб проконсультуватися з президентом Байденом і нашою командою з нацбезпеки, а також членами конгресу, а потім з нашими союзниками та партнерами найближчими днями", - сказав Блінкен.

 

Держсекретар США заявив, що домовився з Лавровим щодо важливості продовження дипломатичного процесу.

"Після консультацій, які будуть найближчими днями з союзниками та партнерами, ми очікуємо, що зможемо поділитися з Росією нашими побоюваннями та ідеями більш детально письмово наступного тижня", - сказав Блінкен.

Зустріч державного секретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС РФ Сергія Лаврова у Женеві – продовження «дипломатичного марафону» 10-13 січня. Тоді на переговорах між США, НАТО та РФ, а також у рамках ОБСЄ обговорювалися питання європейської безпеки та зниження напруженості навколо України, спровокованої Росією.

Блінкен у четвер перебував з візитом у Берліні і заявив, що не очікує прориву від переговорів з Лавровим, але сподівається почути, що вирішила Москва за підсумками консультацій з США і НАТО минулого тижня.

19 січня Блінкен під час візиту в Київ попередив, що президент Росії Владімір Путін може віддати наказ про напад у найкоротші терміни.

Минулого тижня заступниця Блінкена Венді Шерман і заступник Лаврова Сергій Рябков також зустрілися в Женеві, але за підсумками переговорів стало зрозуміло, що ключові розбіжності подолати не вдалося.

Нагадаємо, на засіданні 12 січня в Брюсселі відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному флангу.

У РФ заявили, що не збираються йти на компроміси щодо своїх вимог, а також  - що не бачать підстав для проведення зі США нового раунду переговорів щодо гарантій безпеки найближчим часом.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]