Податкова амністія: до закону доведеться вносити зміни - Варланов

|
Версия для печатиВерсия для печати

Депутати перетворили закон про податкову амністію на закон про загальне декларування активів. Якщо президент не накладе вето (а Володимир Зеленський сьогодні, 17 липня, підписав цей закон - А.), то закон доведеться доопрацьовувати і вносити до нього зміни.

Таку думку в коментарі Forbes висловив голова Державної податкової служби (2019-2020 рр.) Сергій Верланов.

"Цей закон мав стосуватися 10 000 осіб або 6 000-15 000 компаній, які мають податкових консультантів, юристів і які знають, що вони роблять, коли ведуть бізнес", - заявив Верланов.

Замість цього, згідно з висновком Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, фінальна версія закону про амністію поширюється і на тих, хто чесно платить податки, а не тільки на порушників. Це - його концептуальний недолік.

У законі йдеться, що всі громадяни, які мають право на одноразове добровільне декларування, але не скористалися ним, автоматично визнають відсутність неоподатковуваного майна. Тому, якщо людина вирішить у майбутньому подати декларацію, ці активи можуть бути оцінені як нелегально придбані і доведеться знову платити за ним податки.

Крім того, Верланов заявив, що розмір ставки одноразового збору, а саме 5%, які декларанти мають сплатити з розміру задекларованого майна або від розміру доходів, - відверто занижений.

"Таких ставок у світі немає, вони дуже малі, це український ексклюзив. Це не дуже справедливо до людей, які платили податки, але, можливо, воно виправдано для України", - зазначив він.

Нагадаємо, 15 червня Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт №5153, яким вводиться одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх доходів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]