Поліція розслідує махінації з фільмофондом Одеської кіностудії: держава втратила мільйони

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поліція і СБУ розслідують діяльність ТОВ фірма «Майбутнє», якому належать виключні майнові авторські права на фільмофонд Одеської кіностудії, що складається з п’ятисот з гаком кінострічок.

Правоохоронці вважають, що компанія отримала ці права з порушенням закону і привласнювала кошти, виручені від трансляції та демонстрації фільмів. Йдеться про десятки, а то й сотні, мільйонів гривень, повідомляє Думська.

Фірму «Майбутнє» заснувала в 1994 році продюсер і актриса Ольга Неверко, яка тоді працювала заступником генерального директора кіностудії з комерційних питань.

У 1997 році, коли директором була подруга Неверко Тамара Яворська, «Майбутнє» уклало з кіностудією договір про дистрибуцію всіх її фільмів. 35% виручки повинно було залишатися у компанії, хоча зазвичай дистрибутор одержує не більше 3-5%.

У 2003 році такий же договір був укладений з Мінкультом. «Майбутнє» зобов'язалося перераховувати державі 65% виручки. Велика частина цих грошей повинна була залишатися у кіностудії, а решта надходити на рахунки Держкіно.

Але засновниця приховувала справжні обсяги демонстрації і відображала в офіційній звітності співробітництво лише з деякими російськими компаніями (ТОВ «Арт технології» і ТОВ «ЕкзекьютівСервіс»), залишаючи основні фінансові потоки в тіні. Приховані надходження колишня актриса акумулювала на рахунках підконтрольних офшорних компаній, створених на Кіпрі.

В злочинній схемі було задіяно одного з керівниівк російської компанії «Дитячий сеанс», який є. також дистриб'ютором в РФ фільмів Української студії анімаційних фільмів, кіностудії ім. А. П. Довженко і Одеської кіностудії.

Кілька років тому джерела «Думської» називали приблизні ціни на показ продукції підприємства. Наприклад, приватному телеканалу, щоб випустити в ефір серії «Трьох мушкетерів» з Боярським, треба було викласти не менше 1,5 мільйонів гривень. Зараз, напевно, ціна вдвічі вища.

У 2014-2015 роках Одеська кіностудія судилася з «Майбутнім», вимагаючи визнати договір про передачу прав на фільмофонд незаконним. У січні 2015 року Господарський суд Києва відхилив позов одеситів - мовляв, підприємство є правонаступником державної фабрики кіно тільки в частині переданих їй матеріальних ресурсів. Інтелектуальна власність їй нібито не передавалася. 7 квітня це рішення підтвердила апеляція. У червні того ж року, проте, Вищий госпсуд України задовольнив касаційну скаргу Одеської кіностудії і повернув справу на новий розгляд до першої інстанції. На жаль, та залишилася непохитною - всі претензії до приватників і Держкіно були відкинуті повторно.

Правоохоронці зацікавилися діяльністю «Майбутнього» тільки минулої осені. У вересні 2018 року було відкрито кримінальне провадження за частиною 5 ст. 191 КК України - «привласнення майно шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою осіб».

У листопаді у Неверко і її партнерів в Одесі (співзасновниці фірми Євгенії Імангаліевої і директорки Наталії Сенкевич) пройшли обшуки, частина їх майна була заарештована).

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]