Путінський шпигун у лавах литовських патріотів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Манов, член організації засланців і політв'язнів, за даними слідства, впродовж щонайменше п'яти років збирав важливу інформацію на замовлення російської розвідки і передавав її за допомогою радіозв'язку. 

«Потрібно розуміти, як діє Росія: ця держава перетворилася на єдину систему, що поєднує функції безпеки і мафії», - так прокоментував історію шпигунства Едуарда Манова оглядач Марюс Лаурінавічюс в ефірі Радіо LRT.

Хто такий Едуард Манов?

Манов, член організації засланців і політв'язнів, за даними слідства, впродовж щонайменше п'яти років збирав важливу інформацію на замовлення російської розвідки і передавав її за допомогою радіозв'язку. Він був відомий як ввічлива людина, яка фотографувала політичні та пам'ятні заходи, організовувала виставки і доглядала за могилами засланців.

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас зазначив, що інформація про його діяльність стала відома близько року тому:

«Інформацію було отримано 10-11 місяців тому і передано Комітету з національної безпеки та оборони. Добре, що розслідування велося в умовах секретності, що дало змогу уникнути витоку даних».

Читайте також: Як Росія інформаційно атакувала Британію та що зробили британці, аби запобігти цьому

Активізація шпигуна

Марюс Лаурінавічюс висловив сумніви, що Манов був частиною програми нелегалів російської військової розвідки.

Марюс Лаурінавічюс

Марюс Лаурінавічюс / E. Blažio / LRT nuotr.

«Найімовірніше, він приїхав до Литви не із завданням, а з особистих причин. Його активізували набагато пізніше, імовірно, не 2018 року, а ще 2004 року, коли він несподівано став домагатися литовського громадянства», - каже він.

Оглядач також зазначив, що Манов, судячи з відкритих даних, був офіцером ГРУ.

«Його журналістська підготовка, отримана у Львівському інституті, давала йому навички збору та аналізу інформації. Це підкреслює, що він не був простим агентом. Однак якби він був представником програми нелегалів і так довго діяв у Литві, збиток був би колосальним», - зазначає експерт.

Читайте також: Пазурі Кремля в наукових колах заходу: як західні університети стали цінним джерелом розвідданих для рашистів

«Стандартна робота шпигуна»

Шпигунство

Фото: Devin Kaselnak / unsplash.com nuotr.

Едуарду Манову нині 82 роки. За словами Марюса Лаурінавічюса, людина такого віку навряд чи могла бути учасником програми нелегалів російської військової розвідки, оскільки до неї залучаються виключно представники еліти.

«Ця програма - еліта еліт. Навіть якби він почав працювати у 2018 році, людина такого віку, якби вона була учасником програми нелегалів, сиділа б у Москві біля каміна в найрозкішнішому будинку. Та діяльність, якою він займався, - це стандартна робота шпигуна», - зазначив експерт.

Лаурінавічюс наголосив, що, за даними аналітиків, до 80-90% усієї розвідувальної інформації становлять не засекречені дані. Це не тільки новини зі ЗМІ, а й розмови з політиками, деталі переговорів, плани. Однак навіть таку інформацію необхідно вміти збирати й аналізувати.

«Збирається лише мала частина інформації, яка перебуває за сімома замками. Однак не засекречена інформація теж має велике значення, оскільки її потрібно вміти аналізувати і на основі цього давати рекомендації. Наприклад, для проведення Росією операцій з посіву політичного хаосу такі люди необхідні», - пояснює Лаурінавічюс.

Він додає, що якби Манов справді був учасником програми нелегалів, він би намагався встановити контакт із членами керівництва Сейму або представниками уряду. «Якщо він був колишнім засланцем або видавав себе за такого, вступ до лав консервативної партії був би найприроднішим шляхом», - вважає аналітик.

Читайте також: Вбивці серед нас: як ГРУ рф рядиться під правозахисників, журналістів та кінематографістів

У Москву до сина

Член Спілки політв'язнів і засланців Литви Еугенія Буйвідене зазначила, що Манов завжди виглядав як патріот Литви, хоча й не приховував деталей свого минулого.

Шпигунство, В. Путін

Фото: AP nuotr.

«Він розповідав, що його вивезли з родиною, коли йому було три роки. Його молодший брат помер від голоду в Таджикистані. Життя було важким. Не розумію, як можна зрадити пам'ять своїх батьків у такій ситуації», - згадує Євгенія Буйвідієне.

За її словами, Манов часто говорив, що їздить у Москву до сина. Там же живе і його дочка, але частіше він відвідував сина. «Він показував у телефоні фотографії онуків, радів їм», - додає Буівідієне.

Аналітик Марюс Лаурінавічюс підкреслює, що в Литві перебувають не десятки, а сотні людей, які виконують різні завдання в інтересах Росії.

Читайте також: Хрестова ІПСО. Історія найдивнішої російської інформаційної диверсії з малюванням хрестів на дорогах та будинках

«Якщо говорити про тих, хто не пробився на вищі рівні партій, таких людей у Литві сотні. Решта, можливо, займаються виконанням інших завдань для Росії. Потрібно розуміти, як діє Росія: ця держава перетворилася на єдину систему, що поєднує функції безпеки і мафії», - підсумовує Лаурінавічюс.

Марюс Йокубайтіс, журналіст, Радіо ЛРТ, опубліковано у виданні LRT.lt


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]