Бізнес-угрупування Умєрова в Міноборони стає великою проблемою

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Ситуацію навколо керівництва Міністерства оборони України, по мірі спливання все нових доволі скандальних фактів,  вже можна назвати кризовою, а в контексті навали російських загарбників - небезпечною.

Про один з таких фактів  пише видання "Наші гроші".

Минулого тижня великого шуму наробила стаття у виданні ZN.ua «Міністерство саботажу» Умєрова». Її основною ідеєю було показати неспроможність до нормальної роботи Міноборони, яким керує група партнерів по бізнесу Рустема Умєрова. Це Ленур Мамбетов і Снавер Сейтхалілєв, які за образом і подобою Офісу президента влаштовані на абсолютно невідповідальних посадах позаштатних радників державного секретаря МОУ на громадських засадах. І також це заступник міністра Дмитро Кліменков, якому Умєров ввірив найбільші у грошовому вимірі потоки МОУ.

Читайте також: Нові подробиці скандалу з бракованими мінами для ЗСУ

 

Вся ця група докерувалася Міністерством до того, що військпреди пропустили на фронт браковані міни 120-мм на мільярди гривень. І сам Умєров особисто відібрав у міністерської «Агенції оборонних закупівель» 23 млрд грн, щоби прикордонники могли швидко випхати їх на польську «прокладку» по 100-відсотковій передоплаті.

Це зачепило багато чутливих душ. Очікувано, з цього приводу висловився Арсен Жумаділов, керівник «Державного оператора тилу». Це закупівельна організація Міноборони, яка займається харчами, одягом, паливом. І яку Рустем Умєров разом із командою нещодавно хотів зробити головною і по зброї, фактично ліквідувавши спеціалізований «АОЗ».

Жумаділов відреагував очікувано, але не в очікуваний спосіб. Він публічно заявив про ксенофобію «по відношенню до кримських татар, по відношенню до мусульман».

Читайте також: Анатомія диверсії проти ЗСУ: хто винен у потраплянні неякісних мін на фронт

Характерно, що в оригінальній статті не було слів «татари» і «мусульмани» взагалі (можете самі перевірити пошуком по сторінці). Не було і Меджлісу. А лише йшлося про тісні зв’язки з Туреччиною, що несе для воюючої України ризики через толерацію турками Росії та напругу в стосунках турків із нашим основним союзником США. Тобто Жумаділов вирішив затоксичити статтю «ксенофобським» фінтом.

Але це не так. І зараз ви зрозумієте, чому. Оскільки ми дамо вам повний розклад, хто кому бізнес-партнер у цій групі.

Читайте також: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"

Умєров, Сейтхалілєв, Мамбетов

Лідер – Рустем Умєров. Це бізнесмен, важливий для Меджлісу кримськотатарського народу. Він став нардепом від «Голосу» (крило Олександри Устінової), а на початку вторгнення зарекомендував себе в очах Єрмака як успішний постачальник зброї. І був навіть включений до групи переговорників із Кремлем під керівництвом його хорошого знайомого Давида Арахамії.

Бізнес Умєрова крутився довкола сфери зв’язку. Нинішній міністр оборони з 2000-х працював у мобільному операторі «Астеліт» (зараз «Лайфселл»). Спочатку було спільне підприємство олігарха Ріната Ахметова і турецького оператора мобільного зв’язку «Turkcell».

Умєров очолював один із департаментів мобільного оператора, де головою юридичного департаменту був Ленур Мамбетов (інтерв’ю).

Паралельно Умєров залучився до міжнародного бізнесу. Зокрема в Туреччині з 2013 по 2016 роки реєструвалася компанія «Astem capital iç diş ticaret anonim şirketi». Рустем Умєров фігурував у ній як член правління, а його брат Аслан Омер Киримли (раніше також називався Руслан Умеров) – як голова ради директорів. А ще нинішній міністр Рустем Умєров мав у Естонії фірму «Astem Technologies OÜ», в Узбекистані володів компанією «Infranet LLC», на Мальті – «Icapital investments Malta ltd».

Три останні фірми зараз не працюють, але перед тим, як вони перестали працювати, Умєров переписав їх на Мамбетова, що вказує нам на близькість цих людей. Керівником естонської компанії був Сейтхалілєв.

В Україні Умєров також мав фірми. Причому частина цих компаній мають в назві слово «Астем», що може бути акронімом з імен братів АСлан і русТЕМ. Наприклад, у Києві є ТОВ «Астем». Спочатку нею володів Рустем, а потім її переписали на Рєфата Умєрова.

Фірма «Астем» із 2013 року володіє нерухомістю в Криму за адресою Бахчисарай, вул. Базарна, 1. За цією адресою був координаційний офіс «Астем групп» Умєрових. Також за цією адресою реєстрував свою російську фірму в 2014-2016 роках ООО «Евразия инжиниринг» Снавер Сейтхалілєв. Цей же Сейтхалілєв очолює правління благодійного фонду «Астем фаундейшн». Останній є засновником іншого благодійного фонду «Фонд національного добробуту Криму», який очолює Ленур Мамбетов.

Тобто з цього зрозуміло, що радники міністра Мамбетов і Сейтхалілєв – це його бізнес-партнери плоть від плоті. Жодної ксенофобії. Це нормально, коли представники однієї етнічної групи мають спільний бізнес.

Читайте також: Хто саботував постачання зброї для ЗСУ: поплічники держзрадників, шахраї та банальні хапуги

Дмитро Кліменков, Рустем Умєров, Арсен Жумаділов.

Російська фірма Сейтхалілєва ООО «Евразия инжиниринг» мала номер +7 (978) 836-29-53. Такий же номер мало зареєстроване в Росії ООО «Крымстройсервис плюс». Його співзасновником був Алієв Рустем Діляверович. Людина з таким же ПІБ керувала зареєстрованим в Україні ТОВ «КМБА». У різні роки цією ТОВкою володіла людина з ПІБ брата нинішнього міністра оборони Умерова – Руслана, який згодом перейменувався в Аслана. А керували цією фірмою, крім Руслана Умерова, Рефат Умеров та нинішній очільник «ДОТ» Арсен Жумаділов, що і викотив претензію щодо ксенофобії.

Кліменков

Дмитро Кліменков теж працював у сфері зв’язку. Він у 2010-х роках очолював проєкт із будівництва GSM-мережі мобільного зв’язку компанії «Ерікссон». Також він є співзасновником релігійної організації «Мусульманська релігійна громада «Єдність мусульман» у Деснянському районі м. Києва». Одним із співзасновників громади також є Айдер Рустамов. Це муфтій Криму та голова Духовного управління мусульман Криму. У свою чергу Духовне управління та «Astem Foundation» Умєрова входять до «Кримського фронту».

Також Кліменков є співвласником будинку в селі Чайки під Києвом і землі поряд із територією, де розташована мечеть «Бірлік», Духовне управління мусульман Криму і центр «Бірлік».

Читайте також: Кабмін призначив ще трьох заступників міністру Умерову

Тесті

Ну і насамкінець. Якщо ви бачитимете в мережі гнівні коментарі у бік розслідувачів, то знайте, що їх авторами можуть бути близькі до керівництва МОУ люди. Кримський поет і громадський діяч Казаков Сеіт-Яг’я – це тесть Умєрова. Mykhaylo Mishchenko із Центру Разумкова – це тесть Кліменкова.

Ще раз. Жодної ксенофобії. Чисто бізнес-угрупування.

Юрій Ніколов, опубліковано у виданні «Наші гроші»


 

Читайте також: 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]