Справа "Львівського арсеналу": експосадовця Міноборони затримали під час спроби втечі з України (ФОТО)
У справі "Львівського арсеналу" Міноборони провело оплату 97% з 1,5 млрд грн, зазначених у контракті. Частина коштів виведена за кордон, інша заблокована в одному з українських банків. Підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії "Львівський арсенал", а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. Експосадовець Міноборони, затриманий під час спроби втечі з України на пункті перетину кордону.
Про це повідомили пресслужби СБУ, Міноборони та Офісу Генпрокурора.
"Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони України викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів. Документування злочину відбувалося за цілковитого сприяння чинного Міністра оборони.
За даними слідства, до оборудки причетні колишні та діючі високопосадовці МО України та очільники афілійованих компаній.
Зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд бюджетних гривень на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ.
За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь "Львівський арсенал".
Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом.
Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.
Однак та не відправила жодного артснаряда до нашої держави, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах.
Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.
У результаті комплексних заходів співробітники СБУ задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки.
Завдяки вжитим СБУ заходам викрадені кошти арештовані, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України.
За матеріалами Служби безпеки 5 фігурантам провадження повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою).
Зокрема, підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони (колишній - Олександр Лієв, на фото угорі - А.), очільник та комерційний директор компанії "Львівський арсенал", а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури.
СБУ затримала одного із фігурантів на спробі виїхати за межі України, тож наразі він перебуває під вартою. Питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів наразі вирішується.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Кримінальне провадження порушено за результатами аудиту Державної аудиторської служби (ДАСУ).
Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора", - розповіли у СБУ.
"За клопотанням прокурорів вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу", - зазначили в Офісі Генпрокурора.
"Міністерство оборони продовжує безкомпромісну боротьбу з тими, хто розкрадає гроші на закупівлях зброї. У нас немає місця для корупціонерів. Ведемо боротьбу не лише проти російських окупантів, а й внутрішніх зрадників. Це зміни, про які ми попереджали, і ця робота триватиме", – наголосив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.
"У жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тис. мінометних пострілів іноземного виробництва. Жодна поставка не відбулась, попри зобов'язання розпочати їх у грудні 2022 року. Контракт передплачений Міністерством оборони на 97%.
Серед підозрюваних – екс-посадовець Міноборони, затриманий під час спроби втечі з України на пункті перетину кордону. До суду направлено клопотання про обрання запобіжного заходу.
Крім того, серед підозрюваних – нинішній керівник Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії "Львівський арсенал", а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. Питання щодо запобіжних заходів для них наразі вирішується", - додали у Міноборони.
На цю тему:
- Олександр Лієв подав заяву на звільнення з ключової посади в Міноборони
- Лієва звільнили з Міноборони і натякають, що в усьому винна СБУ, яка провалила спецперевірку
- У чиновника Міноборони Лієва знайшли паспорт рф
- Як українські мільйони за зброю втекли на рахунки компанії, яка безпосередньо пов’язана з Москвою
- Під дахом Офісу президента: як фігуранти справи НАБУ випливли у скандальній оборудці зі зброєю
- Міноборони витратило 2 млрд гривень на закупівлю мін та снарядів: гроші зникли, а зброї досі немає (ВIДЕО)
- Крымский министр Лиев сознался, что служит Российской империи и «ее императорскому величеству». Фото
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю північ і схід України приморозить, в Карпатах сніжитиме
- 18:01
- Ця влада вбиває українців безкарно: про "справу Ткачука"
- 14:23
- Як бездарна та корумпована "зелена влада" "відновлює" зруйновані школи
- 13:30
- ФСБ призначила президентом Грузії футболіста без вищої освіти
- 12:03
- Сектанти упц (мп), тобто ФСБ, не пустили представників Держави до легендарного Канівського Успенського собору (ВІДЕО)
- 11:05
- Російські військові літаки залишать Сирію
- 10:00
- Особливий цинізм: голова АМКУ Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижа. Суд відмовив
- 08:18
- Ворог окупував п'ять сіл на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні значно похолодає, ожеледиця, без опадів
- 18:02
- Вʼячеслав Курбанов: З цією владою вже все зрозуміло
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.