Польща видала міжнароний ордер на арешт судді часів Сталіна

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Військовий окружний суд у Варшаві видав Європейський ордер на арешт екс-судді Військового районного суду Стефана Міхніка.

Про це повідомив під час прес-конференції у Варшаві заступник генерального прокурора Анджей Позорський та генпрокурор Збіґнєв Зьобро, передає Інститут національної пам’яті Польщі у Twitter.

 

 

Як повідомляє Польське радіо, Стефана Міхніка підозрюють у вчиненні у 1952 та 1953 роках у Варшаві 30 злочинів періоду комуністичного режиму, що мають ознаки злочинів проти людства.

За словами прокуратури Інституту національної пам’яті у Варшаві, яка веде розслідування, ці злочини полягали, зокрема, у винесенні незаконних вироків проти осіб, котрі виступали за суверенне існування польської держави, зокрема кур’єра Польського корпусу під командуванням генерала Владислава Андерса та одного із солдатів Спілки збройної боротьби (ZWZ), Армії Крайової та об’єднання «Свобода і Незалежність». У прокуратурі ІНП зауважили, що відповідні звинувачення проти Стефана Міхніка ще не були висунуті.

Прокурор Анджей Позорський зазначив, що під час провадження зібрано доказовий матеріал, що дає підстави вважати, що суддя Стефан Міхнік, «виносячи вироки під час розгляду кримінальних справ, керувався, в основному, ідеологічними міркуваннями, прагнучи фізичної ліквідації людей, яких тодішня влада вважала політичними противниками».

За даними Польського радір, нині 89-річний Стефан Міхінік, який є зведеним братом Адама Міхніка, живе у Швеції. За словами слідчих з ІНП, щонайменше від 2008 року він уникає будь-яких контактів з представниками польської системи правосуддя, польськими дипломатами, а також ігнорує кореспонденцію, пов’язану з польським розслідуванням.

Військовий окружний суд у Варшаві ще раніше видавав Європейський ордер на арешт Стефана Міхніка, однак щодо більш м’яких звинувачень. Реалізувати те клопотання було неможливо, оскільки у листопаді 2010 року Районний суд у місті Уппсала (Швеція) визнав, що злочини, у яких звинувачують підозрюваного, згідно із шведським законодавством, вичерпали термін давності, а розшукуваний є громадянином Швеції. Тому клопотання про передачу Стефана Міхніка органам польської судової системи відхилили.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]