Порошенко поставив свого топ-менеджера на чолі скандальної газової компанії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Олег Ольховий, екс-директор "5 елементу", що належить чинному президенту Петру Порошенку став основним власником скандальної газової компанії - однієї з найбільших отримувачок ліцензій на видобуток газу в Україні ТОВ "Аркона Газ-Енергія".

Про це йдеться у Єдиному держреєстрі юросіб, пишуть "Наші гроші".

Ольховому відійшли 49,5% статутного капіталу фірми, що раніше належали офшору "Ashburi Universal" (Беліз).

Олег Ольховий зареєстрований власником низки юросіб, здебільшого спеціалізованих на роздрібній торгівлі (ТОВ "Рітейлерс груп" у Харкові, ТОВ "Рітейл інкорп" у Чернівцях, ТОВ "Рішон ДФ" у Вінниці, ТОВ "Новий стиль для життя" у Києві).

Разом з тим, Ольховий раніше був директором ТОВ "Спортивно-оздоровчий комплекс "Монітор", офіційними бенефіціарами якого є президент України Петро Порошенко і нардеп від БПП Ігор Кононенко. Ця компанія прописана за адресою вул. Електриків, 29а, де розміщено відомий спортивно-розважальний клуб "5 елемент".

У ЗМІ Ольховий згадувався як директор "5 елементу" у 2004 році, коли цей спортклуб тільки починав роботу. Журнал "Компаньон" називав його співвласником боулінг-клубів "Strike" і "Вітамін".

У 2005 році головою наглядової ради "5 елементу" був Ігор Кононенко, який розповідав про 20 млн доларів інвестицій у спортклуб, а Ольховий на той момент, за даними "Youcontrol", хоч і склав повноваження директора "Монітору", але згадувався у ЗМІ у якості "керівника проекту "5 елемент".

Окрім Ольхового часткою в 5% у статуному капіталі "Аркона газ-енергія" також володіє Олексій Гребенченко (5%), який, за даними програми "Схеми", на початку 2000-х років працював у ПАТ "Укропткульттовари", кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Петро Порошенко.

ТОВ "Аркона Газ-Енергія" була заснована після обрання Петра Порошенка президентом України у листопаді 2014 року.

Ця "Аркона" стала єдиною, якій Полтавська обласна рада за два роки після Майдану погодила видачу спецдозволу по принципу апробації, коли фірма може отримати спецдозвіл без проведення аукціону, а лише на основі купленої геолого-розвідувальної інформації.

В березні 2018 року НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження про можливе порушення законодавства чиновниками Держгеонадр при видачі спецдозволу "Аркона Газ-Енергія" на користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем.

Після цього стало відомо, що Генпрокуратура спробувала вилучити у "Аркони" оригінали документів по справі, що зацікавила НАБУ. Цю справу ГПУ веде Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який очолює Володимир Гуцуляк. В ЗМІ цей департамент називали підконтрольним Ігорю Кононенку.

Також Генпрокуратура нещодавно не змогла оскаржити у суді законність видачі "Арконі Газ-Енергія" спецдозволу на 20-річне користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем в Полтавській області. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]