Путіна слід позбавити доступу до світової фінансової системи, — доповідь сенатора США

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Вашингтоні оприлюднили дослідження, присвячене таємним операціям Москви протягом останніх 20 років, згідно якого Міністерство фінансів США має разом з європейськими союзниками вжити заходів для того, щоб відрізати президента Росії Владіміра Путіна і членів його найближчого корумпованого кола від доступу до світової фінансової системи.

 

Як повідомляє Голос Америки, впливовий сенатор-демократ Бен Кардин оприлюднив у середу доповідь під назвою «Асиметрична атака Путіна на демократію в Росії і Європі: наслідки для національної безпеки США». Документ обсягом в 200 сторінок, підготовлений співробітниками апарату Сенатського комітету з міжнародних відносин, став першим масштабним дослідженням стратегії і тактики, використаної Кремлем в останні два десятиліття для втручання в політичні процеси в країнах Європи і США.

Сенатор Кардин виступив одним із співавторів «Акту Магнітського», а в минулому році домігся затвердження в Конгресі «Акту про протидію російській агресії за допомогою санкцій». В рамках цих законодавчих ініціатив Сполучені Штати запровадили візові та фінансові санкції проти російських чиновників і офіційних осіб, причетних до масштабних порушень прав людини, поширення корупціі і придушення громадянських свобод.

Співробітники апарату Сенатського комітету з міжнародних відносин беруть участь в підготовці нового списку санкцій, який адміністрація повинна представити вже 29 січня цього року: згідно з вимогами закону, так звана «Кремлівська доповідь» повинна включати імена російських олігархів, що входять до складу найближчого оточення Владіміра Путіна, а також імена членів їх сімей і ділових партнерів, які можуть мати відношення до масштабних корупційних операціях в Росії. У той же день має бути оголошено про запровадження нових санкцій щодо підприємств російського ВПК і спецслужб.

Протягом останнього року адміністрація США помітно розширила санкційні списки, пов'язані з Росією, схвалила поставки летальних озброєнь для Грузії і України, підтримавши ініціативи НАТО щодо зміцнення європейської безпеки. Проте, автори нової доповіді вважають, що Сполучені Штати поки що не можуть ефективно протистояти «російським гібридним атакам» через те, що Білий дім досі офіційно не сформулював свою позицію з приводу дій Росії.

«Ніколи ще в американській історії настільки явна загроза національній безпеці не була така явно проігнорована президентом США, - йдеться у вступі до доповіді. - Без рішучої відповіді США (громадські) інститути і вибори тут і у всій Європі залишаться вразливими для агресивних і витончених ... операцій, що проводяться Кремлем».

«Президент Трамп повинен ясно усвідомлювати російську загрозу, організувати рішучу відповідь нашого уряду, і, як це робили інші президенти в період криз, мобілізувати нашу країну, діючи разом з міжнародною коаліцією для того, щоб протидіяти загрозі і захистити наші цінності», - вважає сенатор Бенджамін Кардин.

Автори доповіді проаналізували дії уряду Володимира Путіна, починаючи з 1999 року. У документі згадані Друга чеченська війна, вибухи житлових будинків в російських містах, вбивства, що залишилися не розкритими і замахи на журналістів, правозахисників і опозиціонерів, безпрецедентний тиск на некомерційні організації, знищення вільної і незалежної преси і виборів в Росії. Окремі розділи присвячені корупції, зв'язках влади з організованою злочинністю, використання історії, культури та релігії для підтримки режиму.

При цьому, як вважають експерти Сенатського комітету з міжнародних відносин, Кремль продовжує використовувати методи, розроблені ще в Радянському Союзі. У числі постійно використовуваних Москвою інструментів - військове втручання, кібератаки, дезінформація, підтримка радикальних політичних груп і партій, а також використання енергетичних ресурсів як засобів тиску.

Президент Трамп повинен ясно усвідомлювати російську загрозу, організувати рішучу відповідь нашого уряду
«Пан Путін вважає за краще використовувати ці асиметричні інструменти для досягнення своїх цілей тому, що він діє з слабких позицій, обтяжених економікою, що похитнулася, та армією, що не відповідає (світовим) стандартам і нечисленними союзниками на світовій арені», - йдеться в доповіді.

Автори дослідження впевнені, що в пострадянських державах і деяких країнах Східної Європи російська влада намагалися використовувати інструменти військового тиску, як це було в Грузії і Україні, організувати переворот, як в Чорногорії, або діяли шляхом підкупу політиків, як це було в Сербії, Болгарії та Угорщини. При цьому всюди приводом для російського втручання було рішення влади цих країн вибрати прозахідний шлях розвитку або зміцнити зв'язки з НАТО.

У доповіді наводяться приклади і гібридних атак на європейські країни, втручання у вибори і референдуми в Великобританії, Німеччині, Іспанії та Франції.

«Тактика, яку використовував Путін для підриву демократій за кордоном, була розроблена в Росії, і в перебігу двох десятиліть використовувалася проти громадян Росії, - йдеться в дослідженні. - У результаті - сотні мільярдів доларів були вкрадені і зникли за кордоном в той час, як незалежна преса, громадянське суспільство, вибори, політичні партії і сфера культури піддавалися тиску і маніпуляцій для того, щоб придушити ефективну опозицію режиму Путіна».

Російська влада намагалися використовувати інструменти військового тиску, як це було в Грузії і Україні
Деякі європейські країни, включаючи Великобританію, Німеччину і Францію, зуміли мінімізувати російський вплив, офіційно попередивши Кремль про можливу жорстку відповідь на проведені гібридні операції. Саме так, впевнені автори доповіді, повинна діяти і адміністрація США.

У дослідженні містяться понад 30 рекомендацій, які, як вважає сенатор-демократ Бен Кардин, повинні бути негайно реалізовані Білим домом.

Зокрема, Міністерство фінансів США має оприлюднити будь-які дані спецслужб про корумпованість та особисті статки пана Путіна, збережені за кордоном, і разом з нашими європейськими союзниками вжити заходів для того, щоб відрізати пана Путіна і членів його найближчого кола від доступу до світової фінансової системи.

Одним з найбільш ефективних інструментів автори дослідження вважають розкриття інформації про корупцію в Росії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]