Росія почала лякати Нідерланди після суду про «скіфське золото»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що рішення апеляційного суду Амстердама про повернення Україні колекції «скіфського золота» (вивезеної з Криму до Нідерландів на виставку ще до російської окупації півострова – ред.) ставить під сумнів «подальші перспективи міжмузейної співпраці» між Росією та Нідерландами.

«До останнього сподівалися, що хоча б сфера культури залишиться поза політикою. Проте за участю України у суперечці як третьої сторони і музейні обміни стали ареною політичного протистояння. Керуючись винятково політичними мотивами, нідерландські судді повністю проігнорували той незаперечний факт, що «скіфське золото» є культурно-історичною спадщиною народів Кримського півострова, на якій було виявлено ці артефакти і який ніколи не покидали. Вердикт Апеляційного суду Амстердама створює вкрай небезпечний прецедент, який підриває довіру між музейними спільнотами різних країн та ставить під сумнів подальші перспективи міжмузейної співпраці, в тому числі між Росією та Нідерландами. Сумно», – сказала Захарова.

А головний редактор Russia Today Маргарита Сімоньян попросила Петрова та Боширова, які намагались вбити в Британії Скрипаля, повернути скіфське золото Криму, яке нідерландський суд ухвалив віддати Україні.

Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня ухвалив рішення передати Україні так зване «скіфське золото». У справі йшлося про понад 565 предметів з музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.

Президент України Володимир Зеленський назвав «довгоочікуваною перемогою» рішення суду Амстердама та зазначив, що Україна також поверне під свій контроль Крим. Глава МЗС Дмитро Кулеба також привітав рішення Апеляційного суду Амстердама.

Російська влада окупованого Криму відреагувала на рішення Апеляційного суду в Амстердамі, назвавши його «несправедливим та неправовим».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]