Росія та Китай причетні до кампаній дезінформації щодо COVID-19

|
Версия для печатиВерсия для печати

В умовах кризи COVID-19, головними зовнішніми джерелами дезінформації, яка спрямована на підрив європейської демократії та довіри громадян до державних органів влади та Євроінституцій, є Росія і Китай, що підтверджується належними свідченнями.

Про це у середу під час віртуальної пресконференції у Брюсселі заявила віцепрезидент Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова (Věra Jourová), яка разом із високим представником ЄС представила нову спільну Комунікацію (робочий документ) Єврокомісії та Європейської служби зовнішніх дій із протидії дезінформації в умовах кризи COVID-19, повідомляє Укрінформ.

"В тому, що стосується іноземних учасників та сил, ми чітко говоримо про Росію і Китай. Ми маємо належні свідчення для того, щоб робити такі декларації, вони добре підкріплені доказами", - сказала Юрова.

При цьому вона зауважила, що дезінформація, хвилі якої вдарили по Європі у розпал пандемії коронавірусу, виходили як від зовнішніх джерел, так і ззовні Євросоюзу. Для боротьби з цим явищем Євросоюз має намір мобілізувати зусилля всіх зацікавлених сторін – від платформ онлайн інформації до органів влади, підтримати незалежні організації із перевірки фактів та медіа. При цьому, за її словами, дії Єврокомісії потужно орієнтовані на дотримання фундаментальних прав, зокрема, - свободи слова та інформації.

Юрова нагадала, що у боротьбі із поширенням дезінформації Єврокомісія знайшла порозуміння з ключовими провайдерами інтернет-послуг та операторами соціальних мереж, з якими був укладений Кодекс поведінки проти дезінформації. Перелік учасників цього документу розширюється. Зокрема, за словами Юрової, до документа приєдналася мережа ТіkТоk, Єврокомісія продовжує діалог також з мережею Whatsapp.

Як зауважили під час заходу представники Єврокомісії, ключовим елементом європейської відповіді на дезінформацію є забезпечення свободи висловлювань та плюралізму думок. У цьому вимірі Єврокомісія буде продовжувати моніторинг надзвичайних заходів, які були вжиті країнами-членами, щодо їх відповідності європейському законодавству та цінностям.

"Криза продемонструвала роль вільних та незалежних медіа як джерела надійної, перевіреної інформації для громадян. ЄС зміцнить підтримку незалежних медіа та журналістів в ЄС та по усьому світу. Єврокомісія закликає країни-члени докласти зусиль, щоб журналісти могли працювати безпечно, а також максимально використати економічну відповідь ЄС на кризу та пакет відновлення для підтримки медіа, які були важко вражені кризою, з повною повагою до їх незалежності", - зазначила представник Єврокомісії.

Нагадаємо: станом на 11 червня у світі загалом зареєстровано 7 445 945 випадків коронавірусу, із них 418 137 летальних. Одужали 3 724 891 пацієнтів.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]