РПЦ розірвала спілкування з Олександрійським патріархом через визнання ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Священний синод РПЦ, який проходив 25-26 грудня у Москві, відреагував на визнання Православної церкви України патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором II.

У рішенні Синоду є дві ключові тези, йдеться на сайті проєкту громадської організації "Центр релігійної безпеки" Cerkvarium

Перший: РПЦ розриває євхаристійні відносини з Олександрійським патріархом Федором II і єпископами, які вже визнали або збираються визнати ПЦУ.

Другий: представництва РПЦ в Африці переводяться під пряму юрисдикцію РЦП. Відзначається, що саме цим Москва погрожувала Каїру, "прикриваючись турботою про збереження єдиного православ'я".

Повідомляють також, що патріарха Федора звинувачували у тому, що він одноосібно прийняв рішення про визнання ПЦУ, однак це, за інформацією Cerkvarium, не відповідає дійсності - рішення про визнання було прийнято майже усіма членами Синоду.

Повний текст Синодального рішення:

  1.  Висловити глибоку скорботу у зв'язку з антиканонічними діями Патріарха Олександрійського Феодора, який вступив у спілкування з розкольниками.
  2. Підкреслити, що рішення Патріарха Олександрійського Феодора про визнання українських розкольників суперечить неодноразовим заявам Його Блаженства на підтримку канонічної Української Православної Церкви та її Предстоятеля митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в тому числі, зробленим під час його останнього візиту в Українській Православній Церкві 27 вересня - 1 жовтня 2018 року, через три тижні після вторгнення Константинопольського Патріархату в Україні за допомогою призначення «екзархів» до Києва.
  3. Відзначити, що рішення про визнання розкольницькою структури в Україні не було прийнято на проведеному 7-9 жовтня засіданні Священного Синоду Олександрійського Патріархату, не виносилося на голосування його архієреїв і, відповідно, не має соборного характеру, а прийнято Предстоятелем цієї Церкви одноосібно.
  4. Підтвердити неможливість поминання імені Патріарха Олександрійського Феодора у диптихах, а також молитовного та євхаристійного спілкування з ним.
  5. Зберегти церковне спілкування з архієреями Олександрійської Православної Церкви, крім тих, хто підтримали або тих, хто в майбутньому підтримає легалізацію українського розколу.
  6. Припинити діяльність представництва Олександрійського Патріархату при Московському Патріаршому престолі.
  7. Представництво Патріарха Московського і всієї Русі при Патріархові Олександрійському перетворити на парафію Російської Православної Церкви у Каїрі.
  8. Вивести з-під юрисдикції Олександрійського Патріархату парафії Руської Православної Церкви, які перебувають на Африканському континенті і надати їм ставропігійний статус.

Нагадаємо, 8 листопада патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II під час божественної літургії в храмі в столиці Єгипту згадував ім'я митрополита Київського і всієї України Єпіфанія як предстоятеля автокефальної Православної церкви України.

Таким чином Олександрійський патріархат приєднався до числа церков, які визнають автокефалію ПЦУ. Як відомо, Олександрійська церква має у диптихах друге після Вселенського патріархату місце.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]