США натякнули слугам Зеленського що не варто виконувати вказівки корупціонерів

|
Версия для печатиВерсия для печати

США закликають членів комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повернутися до роботи та ухвалити правильне рішення для народу України, повідомляє посольство США в Україні.

 

"США закликають членів комісії з обрання керівництва САП повернутися до роботи, поважати власні процедури та прийняти правильне рішення для українського народу, затвердивши свій власний вибір САП. Не дозволяйте корумпованим зовнішнім силам блокувати роботу, яку вам довірили", - йдеться у повідомленні посольства у Twitter.

Сьогодні принципові члени комісії з обрання глави САП також наївно проссили Венедіктову допомогти розблокувати конкурс.

Звернення підписали Роман Куйбіда, Вячеслав Навроцький, Драго Кос, Томас Фаєрстон та Нона Цоцорія. 

"Звертаємося, щоб висловити занепокоєння щодо відсутності прогресу в конкурсі щодо відбору нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) та інших посадових осіб САП, а також просити Вашої допомоги у розблокуванні процесу, щоб Конкурсна комісія (Комісія) змогла успішно завершити свою роботу в найкоротший строк", - зазначають вони.

Читайте також: Як слуги Зеленського під керівництвом Татарова в чергове провалили обрання керівника САП, та знову "кинули" США

Раніше конкурсна комісія з обрання керівника САП після обговорень та низки безрезультатних голосувань за проекти рішень щодо затвердження результатів конкурсу та переможців завершила засідання, так і не затвердивши результатів конкурсу, за якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів для зайняття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк отримав 229 балів для зайняття посади заступника керівника САП.

Підтримки не отримав і проект рішення, запропонований головою комісії Катериною Коваль, який пропонував затвердити результати проходження конкурсу, загальний рейтинг, кандидатуру детектива НАБУ Олександра Клименка для зайняття посади керівника САП та скерувати на погодження до Офісу генерального прокурора.

Коваль пояснила, що надсилала до Офісу генпрокурора документи на підтвердження проходження перевірки кандидатур, але відповіді поки що не надійшло.

Ця пропозиція викликала бурхливе обговорення, зокрема щодо необхідності підтвердження форми допуску переможців, яке тривало тривалий час. Представники міжнародної громадськості у комісії просили про голосування щодо затвердження переможця конкурсу без скерування на погодження до Офісу генпрокурора.

Отже, переможці конкурсу є, але технічно шляхом голосування не затверджено результатів конкурсу.

Засідання 24 грудня завершилося, дату наступного засідання не визначено.

Як повідомлялося, 21 грудня комісія зібралася у повному складі та затвердила порядок денний: проведення співбесід із кандидатами на адміністративні посади САП та з кандидатами на посаду керівника САП, оцінювання результатів, визначення переможців конкурсу.

Щоб зрозуміти хто тут зацікавлена особа, журналістка Тетяна Козирєва проаналізувала, як відсутність голови позначається на діяльності САП:  

  • По-перше, призначення прокурорів у всіх без винятку антикорупційних справах щодо топ чиновників підписує Генеральний  прокурор. 
  • По-друге, реєстрацію проваджень в єдиному реєстрі досудових розслідувань  також підтверджує Генпрокурор. 
  • Всі клопотання, підозри по спец суб’єктам - це також Генеральний прокурор. 
  • Зі слів джерел, більшість проваджень САП  не реєструються в ЄРДР з літа, тобто вже ПІВРОКУ.

Раніше генпрокурор Ірина Венедіктова висунула дивне пояснення, ніби конкурс з обрання керівника САП затягується через те, що комісія не може зібратися, і у зволіканні є "суб'єктивні фактори окремих людей".

Оновлений меморандум економічної та фінансової політики України з Міжнародним валютним фондом (передбачає обрання нового керівника САП до грудня 2021 року.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]