Суд розблокував справу щодо розстрілів на Інститутській

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Святошинський суд Києва розблокував розгляд справи про розстріли на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Вже з грудня цього року суд продовжить слухати справу щодо обвинувачених екс-співробітників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка та Сергія Тамтури. Щодо решти обвинувачених — Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна — розгляд справи призупинили та виділили в окреме провадження.

Питання щодо виділення провадження щодо Янішевського, Аброськіна та Зінченка на початку засідання порушив головуючий суддя Сергій Дячук, повідомляє  «Судовий репортер» .

«В дане судове засідання не прибули Янішевський, Зінченко та Аброськін, які рішенням суду від 20 жовтня оголошені в розшук, а також ініційовано питання про міжнародний розшук. Суд констатує, що на даний час, будь-яких заяв, клопотань, звернень від цих осіб на адресу суду не надходило. Суд виносить на обговорення учасників процесу питання про можливість виділення судового провадження, матеріалів судового провадження, які стосуються обвинувачених щодо яких прийнято рішення про розшук в зв’язку з ухиленням від суду.» — зазначив Дячук.

У відповідь на це прокурор Офісу генпрокурора Олексій Донський заявив, що сторона обвинувачення чекає від органів міжнародної юрисдикції інформації щодо оголошення трьох обвинувачених у розшук. 

Адвокат обвинувачених Олександр Горошинський, у відповідь на це, відмітив, що національне та міжнародне законодавство не передбачені строки в межах яких орган міжнародної юрисдикції має надати відповідь на запити подібного змісту, який подали прокурори.«Виділення цього провадження може зашкодити судовому розгляду. Водночас сторона обвинувачення сприймає також необхідність дотримання розумних строків, зокрема, і щодо тих обвинувачених, які присутні. Ми звертаємось до суду з проханням, враховуючи що органу міжнародної юрисдикції вочевидь потрібен певний час для того, щоб надати бодай якусь відповідь на ті клопотання, які ми направили, відкласти вирішення цього питання щодо виділення провадження на певний період, який визначить суд. Ми вважаємо, що до місяця ми маємо отримати інформацію щодо того чи взяли органи іноземних країн до виконання цей міжнародний розшук чи ні.» — сказав Донський.

 «Якщо ми всі звернемося до практики, яка в аналогічних обставинах виникає, і ми побачимо як скоро реагує орган міжнародної юрисдикції, зокрема «Інтерпол», то це інколи відбувається і шість місяців, а інколи і більше. Інколи є випадки, коли взагалі немає ніякої реакції.» — Олександр Горошинський. 

Нагадаємо, що майже рік у справі п’яти екс-беркутівців, яких обвинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській в Києві, не відбувалося засідання по суті. Після обміну у грудні минулого року, коли обвинувачених, передали на окупованому територію Донецької та Луганської областей, двоє обвинувачених Сергій Тамтура та Олександр Маринченко повернулися на контрольовану українському уряду територію України. 20 жовтня суд оголосив трьох інших обвинувачених Янішевського, Зінченка та Аброськіна у розшук

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]