Суд скасував арешт «Укрбуду», який мають перереєструвати на Микитася

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Дарницький райcуд Києва скасував арешт статутного капіталу ТОВ «Укрбуд Девелопмент».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 13 січня.

Рішення прийнято за клопотанням адвоката Артура Габрієляна, який діяв в інтересах «Базерт Дівелопмет ЕлЕлПі» зі Сполученого королівства, бенефіціаром якої вважається Максим Микитась.

У червні минулого року суд арештував корпоративні права «Укрбуду» у кримінальній справі про викрадення співзасновника компанії Євгена Дікіна.

Напередодні пізно ввечері реєстратори встигли переоформити «Укрбуд» на Богдана Ільченка з села Вороньків Бориспільського району Київської області.

 

 

Джерело — Youcontrol

 

 

Чоловік із таким ПІБ і проживанням у селі Вороньків працював у Дніпровському райвідділі поліції міста Києва.

Ставши власником 100% «Укрбуду», Ільченко наступного дня подав декларацію “перед звільненням” і зазначив, що працював у поліції до 31 травня.

У січні 2022 року до суду звернувся адвокат Микитася, повідомляючи, що кримінальне провадження про викрадення Дікіна є фіктивним та відкрите з метою закріплення захоплених рейдерами корпоративних прав. Дікін повідомив поліцію, що його ніхто не викрадав.

Відповідно до наказу міністра юстиції від 30.12.2021 та висновку Центральної колегії Міністерства юстиції з розгляду скарг, скасовані реєстраційні дії від 15.06.2021, внаслідок яких Ільченко набув у власність корпоративні права ТОВ «Укрбуд Девелопмент». Але подальші дії Мін’юсту щодо відновлення прав Микитася як власниа блокувалися ухвалою суду про арешт компанії.

Суд переконався, що обставини, які слугували підставою для арешту, відпали і арешт скасував.

Втім у державному реєстрі засновником досі значиться Ільченко, а директором Олег Майборода.

У червні минулого року, дізнавшись, що власником зареєстрували Ільченка, Микитась із адвокатами провели пресконференцію, в якій також взяли участь колишні номінальні власники «Укрбуду».

Микитась звинуватив гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Майбороду і бізнесмена Дмитра Федотенкова у розкраданні активів компанії.

Він розповів, що у 2019 році у зв’язку з політичним переслідуванням вирішив знайти собі бізнес-партнерів, інвесторів. Гендиректор «Укрбуду» Олег Майборода залучив до інвестування Федотенкова, який, за словами Микитася, «фактично став організатором майбутнього розкрадання активів «Укрбуду».

2 жовтня 2019-го Майборода і Федотенков «під кришуванням певного кола осіб» (цитата Микитася) нібито за сфальсифікованою довіреністю переоформили ТОВ «Укрбуд Девелопмент» із «Базерт Дівелопмет ЕлЕлПі», єдиним бенефіціаром якої був Микитась, на Василя Польового і Євгена Дікіна.

Так Микитась втратив контроль над компанією. Він стверджує, що «Укрбуд» не мав фінансових проблем, міг усе добудувати і мав на балансі більше 200 об’єктів і передумовою «падіння Укрбуду» стало рейдерство.

Адвокат Артур Габрієлян розповів, що рейдери вивели з «Укрбуду» грошові активи і об’єкти нерухомості — більше ніж на 100 мільйонів доларів. Восени 2019-го Микитась уклав меморандум з Федотенковим, що той інвестує в «Укрбуд» 35 мільйонів доларів. Крім того, Федотенков видав розписку, що боргує Микитасю 11 мільйонів доларів і ще один документ на 2 мільйони доларів. Але через тиждень компанію переформили на Дікіна і Польового, які не мають ніякого відношення до будівельного бізнесу. У подальшому Федотенков начебто обманув Раду нацбезпеки і оборони, що зробив вливання в «Укрбуд», але Микитась все вкрав. Проблемні активи передали «Київміськбуду», а ще 100 млн доларів Федотенков і Майборода нібито вивели з компанії.

«Була провокація в листопаді (2019 року — ред.)… Так, я визнаю, я порушив закон, але для себе всередині я вважав, що несу позитивну емоцію інвесторів. Я зібрав всіх менеджерів, з якими я не мав права зустрічатися за рішенням суду і наголосив: «Хлопці, нам необхідно об’єднатися». Це був Майборода, це був Якусевич, Бородавка та інші менеджери… Майборода за вказівкою Федотенкова записав мене тоді і весь 2020 рік я боровся за свою свободу», — повідомив Микитась.

Микитася взяли під варту без альтернативи застави пізно ввечері 31 грудня 2020-го за підозрою в організації викрадення юриста.

Цій події передувала заява НАБУ від 1 грудня, що Микитась пішов на угоду у справі щодо придбання квартир для військових, і вже відшкодував до бюджету 50 із 81,6 млн грн збитків. Крім того, Микитась дав свідчення проти колишнього топменеджера «Укрбуду», а сьогодні заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Адвокати заявляли, що звинувачення Микитася в організації викрадення юриста є помстою за показання проти Татарова.

У березні 2021-го колишній нардеп звільнився з ізолятора й ініціював розслідування щодо директора «Укрбуду» Майбороди, Федотенкова та їх спільників. За словами Микитася, ДБР передано докази про розкрадання активів підприємства на суму більше 60 мільйонів доларів.

Розслідування ведеться ДБР, тому що припускається, що до розкрадання «Укрбуду» причетні працівники правоохоронних органів.

Микитась повідомив, що на початку червня 2021 року до нього звернувся Польовий і сказав, що хоче повернути корпоративні права на 50% «Укрбуду», кажучи, що не знав куди його втягнули. Пізніше інший номінальний власник Дікін також передав другу половину компанії.

Нотаріус відмовився вносити зміни до реєстру щодо повернення компанії Микитасю. Натомість 15 червня 2021-го приблизно о 22.30 годині реєстратори Остапенко і Бутко начебто на підставі підроблених довіреностей змінили засновників «Укрбуд Девелопмент» на Богдана Ільченка з села Вороньків Київської області.

Громадянин Дікін до червня минулого року не знав, що його записали власником 50% «Укрбуд Девелопмент». Він жив у гаражі і отримував 1000 гривень у місяць за те, що періодично підписував якісь документи, не читаючи. Коли він повернув корпоративні права Микитасю хтось заявив про викрадення Дікіна і поліція одразу завела кримінальну справу. Присутній на пресконференції Дікін спростував, що з ним щось сталося.

Після пресконференції з Микитасем до Дікіна підійшли працівники поліції, які повідомили, що напередодні у розмові з братом він жалівся, що його затримали й арештували. Дікін відповідав, що говорив таке братові тільки, щоб він відчепився, а ще брат нібито був нетверезий.


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]