Суддівська мафія в КСУ заблокувала присягу двох призначених Зеленським суддів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конституційний Суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких Президент 26 листопада своїми указами призначив суддями Конституційного Суду.

Відповідну постанову судді ухвалили під час засідання у вівторок, 30 листопада, повідомило Укрінформу джерело в суді.

“Суд прийняв постанову, якою відтермінував приведення до присяги до того часу, поки не з’являться вільні посади”, - поінформував співрозмовник агентства.

Відповідно законодавства, голова КС або його заступник протягом п’яти робочих днів з дня призначення нового судді скликають спеціальне пленарне засідання Великої палати суду, під час якого суддя складає присягу і набуває повноважень. При цьому кворум для проведення такого спецзасідання не потрібен.

Як повідомляв Укрінформ, 29 листопада низка громадських організацій виступила із заявою, у якій закликала Конституційний Суд не приводити до присяги Грищук і Петришина до виникнення вакантних посад за квотою Президента, оскільки це підриває легітимність КС.

Серед іншого у заяві йшлося, що Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, відносно яких Президент 27 березня видав указ про їх звільнення, залишаються чинними суддями КС, доки не закінчаться строки їхніх повноважень або доки їх не звільнить з посад сам Конституційний Суд.

У Тупицького термін повноважень спливає у травні наступного року, у Касмініна - у вересні.

26 листопада 2021 року на сайті Президента були розміщені укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук і Олександра Петришина на посади суддів Конституційного Суду України.

Пресслужба глави держави поінформувала, що Зеленський виконав свій конституційний обов’язок та здійснив призначення двох суддів до складу КСУ на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Раніше, 27 березня цього року, Президент видав указ, відповідно до якого дочасно мали бути припинені повноваження двох суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна.

Обидва звільнених судді оскаржили це рішення у Верховному Суді.

14 липня 2021 року Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею КС.

Офіс Президента оскаржив це рішення до Великої палати Верховного Суду. Остаточного рішення у цій справі поки що немає.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Новини

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]