Суддя Оксана Криворот врятувала покидька Олександра Зражевського з Міноборони і повернула йому півмільйона доларів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Солом’янський районний суд Києва за строками давності звільнив від кримінальної відповідальності колишнього керівника Департаменту державних закупівель Міноборони Олександра Зражевського.

Про це повідомляє "Судовий репортер"  з посиланням на ухвалу від 23 липня.

Ексчиновника затримали в листопаді 2014-го. Його звинувачували у сприянні в перемозі "підприємства з ознаками фіктивності" ТОВ "Інтер Прайс" на торгах по закупівлі дизпалива 443 мільйони гривень.

Компанія була зареєстрована на офіціанта і протягом 2014 року фактично не вела господарську діяльність, не мала можливості поставити майже 23 тисячі тонн палива. Це ризикувало підірвати боєздатність Збройних Сил України, в тому числі, підрозділів, задіяних в проведенні антитерористичної операції.

За матеріалами справи, Департамент закупівель Міноборони отримав більш вигідну пропозицію від "ОККО-бізнес", але Зражевський начебто приховав цю інформацію і документ на реєстрацію не подав. Міністерство акцептувало пропозицію сумнівної компанії, але результати закупівлі оскаржили і скасували, після чого замовлення дісталося іншому постачальнику.

Зражевському інкримінувався замах на зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 15 ч.2 ст.364 ККУ), приховування офіційного документа, тобто цінової пропозиції "ОККО-бізнес", (ч.1 ст.357 ККУ), службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 ККУ).

З моменту інкримінованих Зражевському подій минуло неповних 7 років. Давність за злочини середньої тяжкості (ст.357 і 367 ККУ) становить 5 років. Але із переліку обвинувачення один злочин за ч.2 ст.364 ККУ є тяжким, оскільки передбачає можливість покарання більше 5 років (від 3 до 6). Строк давності для такого злочину складає 10 років — і в цій справі він ще не сплив.

З яких міркувань виходив суд у даному випадку наразі невідомо, зазначає "Судовий репортер". У реєстрі поки оприлюднено лише короткий текст ухвали. Рішення виносила суддя Оксана Криворот. (НА ФОТО)

Із клопотанням про звільненням від відповідальності за строками давності звертався сам обвинувачений та його захисник.

Закриваючи справу, суд скасував 420 тисяч доларів, вилучених із банківського сейфу обвинуваченого. Тепер цю готівку повертають Зражевському.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]