Тільки за липень поточного року зафіксовано сім нападів на журналістів в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сім інцидентів із застосуванням фізичної сили проти працівників ЗМІ зафіксувала Національна спілка журналістів за липень цього року.

Про це повідомляє у понеділок прес-служба НСЖУ.

«Вони сталися, зокрема, у Києві, Вінниці, Миколаєві, Кривому Розі, Житомирській області, Черкасах та в зоні АТО (Донецька область). Більшість постраждалих – телевізійники або журналісти інтернет-видань. За словами постраждалих, усі ці випадки пов’язані з виконанням журналістами їхніх професійних обов’язків», – зазаначено у повідомленні.

За словами очільника НСЖУ Сергія Томіленко, побиття журналістів при виконанні обов’язків є неприпустимим і має отримувати оперативну реакцію правоохоронців.

«Водночас ми як найбільша медіаорганізація фіксуємо, що не тільки «старі» справи кількарічної або кількамісячної давнини розсипаються, але і нові так само «зависають» на стадії розслідування. Наприклад, у справі з пораненням оператора в Кривому Розі Міноборони не визнає своєї вини, хоча інцидент стався під час організованих військовими навчань. У свою чергу, МВС не забезпечує належної реакції на інцидент на блокпосту в Донецькій області, в якому поліцейські побили тележурналістів», – зазначив він.

«У такій великій країні, як США, з початку року зафіксовано лише 11 (!) випадків застосування фізичної сили до журналістів, а в Україні сім – лише за один місяць», – наголосив Томіленко.

НСЖУ також оприлюднила прізвища журналістів, з якими сталися інциденти у липні 2017 року.

Серед потерпілих журналістів - Наталія Нагорна («1+1», Мар’їнка): 6 липня на блокпості під Мар’їнкою виник конфлікт між поліцейськими і знімальною групою каналу «1+1». Як розповіла Нагорна, причина конфлікту була в тому, що журналісти фіксували на відео порушення поліцейських щодо них. Зокрема, журналістам пред’являли претензії, що у водія пошкоджений паспорт, і відібрали документи. Наталію повалили обличчям на землю, над її головою перезаряджали автомат, обзивали нецензурними словами. Один із «співрозмовників» видер у журналістів телефон, жбурнув на землю, намагаючись розбити. Попри це шматок запису, на якому видно зокрема, як виривають і жбурляють телефон, зберігся.
 
Володимир Воловодюк («Власно. Інфо», Вінниця): 12 липня у Вінниці невідомі молодики жорстоко побили власника сайту «Власно.Інфо» Воловодюка після того, як журналісти видання проводили рейд по незаконно встановлених батутах у місті. Відповідну заяву до НСЖУ надіслала Вінницька обласна організація спілки. Діагноз – відкрита черепно-мозкова травма, побиті ребра, поламана рука.
 
Юрій Коваленко («2+2», Миколаїв): 13 липня у Миколаєві водій маршрутного таксі напав із кулаками на журналіста програми «ДжеДАІ» телеканалу «2+2» Юрія Коваленка, який зняв на відео, як той порушує правила дорожнього руху. Як розповідає журналіст, він побачив, як, під’їжджаючи до зупинки, водій маршрутки почав «підрізати» інше маршрутне таксі, і зняв це на відео. На інформацію про побиття журналіста одразу зреагували колеги Юрія, які оперативно прибули на місце події. В ситуацію також втрутився секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення Гліб Головченко. Оперативно відреагував і губернатор. Пізніше з’явилося повідомлення, що водій написав заяву про звільнення.

«Аргумент»


В тему:

 
 
 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]