Тупицький і Касмінін подали позов до "вовчого суду" на Офіс президента за оголошення про конкурс на посаду судді КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Окружний адміністративний суд Києва відкрив справу за позовом відсторонених глави Конституційного суду Олександра Тупицького і судді КСУ Олександра Касмініна.

Вони звернулися до суду з вимогою зняти із сайту Офісу президента оголошення про конкурс на посаду судді КСУ за квотою президента, повідомляє пресслужба ОАСК.

Тупицький і Касмінін подали позов проти Офісу президента і конкурсної комісії з відбору кандидатур на посаду судді КСУ. Треті особи в позові – президент Володимир Зеленський і Конституційний суд, зазначає LIGA.net .

Як повідомляють в ОАСК, Тупицький і Касмінін вимагають визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії 20 серпня 2021-го про оголошення конкурсу з відбору кандидатур на посаду судді КСУ, яких призначає президент.

Також вони оскаржують дії конкурсної комісії та ОП, які розмістили дане оголошення на сайті президента. Тупицький і Касмінін просять суд зобов'язати конкурсну комісію відкликати оголошення.

Повідомляється, що суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

27 березня 2021-го Зеленський скасував укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ. В ОП заявили, що більше не вважають їх суддями КСУ.

Касмінін і Тупицький оскаржили це рішення Зеленського у Верховному суді.

14 липня Верховний суд скасував указ Зеленського, яким той скасував призначення Тупицького на посаду глави Конституційного суду. В Офісі президента заявили, що виконувати рішення ВС не будуть і пообіцяли подати апеляцію.

17 серпня Зеленський підписав указ про відбір кандидатур на посаду судді КСУ за квотою глави держави.
19 серпня п'ять громадських організацій закликали Зеленського не проводити конкурс на посаду судді КСУ за квотою президента. Вони вважають, що це не вирішить, а тільки посилить конституційну кризу, тому що на сьогодні "юридично відсутні вакансії суддів КСУ за квотою президента". Натомість пропонують почекати до вересня 2022 року, коли закінчаться повноваження Тупицького і Касмініна, "тоді ж бездоганно конституційним способом відкриються вакансії суддів КСУ за квотою президента".

«Аргумент» 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]