Тупицький відсудив мільйон гривень, який йому не виплатили через карантин

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Окружний адмінсуд Києва стягує із Конституційного суду для екссудді Олександра Тупицького 904 тисячі гривень суддівської винагороди для, яку йому не виплатили через карантин.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 1 листопада.

У минулому році в період із 18 квітня по 28 серпня квітні минулого року діяли зміни до закону, якими на час карантину обмежено суддівську винагороду до розміру, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року, тобто, 47 230 грн. на місяць.

28 серпня 2020-го Велика палата Конституційного суду під головуванням Тупицького визнав такими, що не відповідають Конституції зміни до бюджету в частині обмеження зарплат суддів на період карантину.

«Обмеження суддівської винагороди є посяганням на гарантії незалежності суддів», — йшлося у рішенні суду.

Конституційний суд вважав, що навіть, якщо виплати суддям обмежено в умовах надзвичайного чи воєнного стану, то після закінчення терміну його дії «кошти необхідно компенсувати відповідними виплатами, оскільки суддівська винагорода є складовим елементом статусу судді». Після цього у суддів з’явилося право відсудити недоотримані кошти, в тому числі, і в Тупицького.

Конституційний суд як колишній роботодавець Тупицького проти позову заперечував, кажучи, що не має на 2021 рік бюджетних призначень, щоб виплатити ці гроші.

ОАСК позов Тупицького задовольнив, адже з огляду на рішення Конституційного суду обмеження виплат було неправомірним.

903 тисяч гривень — це вже сума після відрахувань податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

У справі ще може бути подано апеляцію. Але рішення в частині виплати суддівської винагороди у межах суми за один місяць, що становить 128 тисяч 769 гривень, виконується негайно. Тобто Тупицький має, не чекаючи, апеляції отримати ці 128 тисяч.

Раніше аналогічно зарплати відсудили, наприклад, низка суддів Вищого антикорупційного суду.

 

29 грудня 2020-го президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Тупицького від посади.

Тупицькому запідозрили в підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова та «Зуївського енергомеханічного заводу».

З 28 травня цього року справа перебуває в Подільському суді Києва на стадії підготовчого засідання і досі не розглянуто питання обрання запобіжного заходу — 45 тисяч гривень застави, про що клопоче прокурор.

Востаннє 21 жовтня обвинувачений Тупицький не з’явився до суду. Його адвокат повідомив, що він на лікуванні. Однак прокурор із медичної документації з’ясував, що це начебто всього лиш оздоровлення і просив застосувати до Тупицького привід. Але суддя відмовила і відклала розгляд до 16 листопада.

За словами прокурора, у справі за обвинуваченням Тупицького із 7 судових засідань 5 зірвані стороною захисту.

27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.

Після цього стало відомо, що колишньому голові Конституційного Суду України Тупицькому також оголосили підозру в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи.

Також Тупицький оскаржує указ президента про відсторонення його від посади у Верховному суді, але розгляд було призупинено, оскільки Конституційний суд також відкрив провадження щодо конституційності цього указу за поданням народних депутатів.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]