Тысячи граждан незаконно сидят в украинских СИЗО годами — документ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Украине массово нарушаются законные сроки содержания под стражей граждан в следственных изоляторах «СИЗО), подчиняющихся Государственной пенитенциарной службе (ГПСУ).

Согласно официальным данным ГПСУ, 1909 граждан пребывают в СИЗО больше 1 года, 750 — больше 2-х лет, 241 — больше 3-х лет, 79 — больше 4-х лет, 12 — больше 5 лет.

В публикуемой справке — число подследственных, чьи сроки пребывания в украинских СИЗО превзошли не только разумные пределы, но и все предусмотренные законом сроки (с разбивкой по областям):

Как видно из справки, лидируют в беззаконии СИЗО Донецкой, Харьковской и Одесской областей Украины.

Сроки пребывания подозреваемых в СИЗО ограничены законодательством, но на практике граждане проводят в следственных изоляторах годы жизни. 156 статья Уголовно-процессуального кодекса Украины определяет, что содержание под стражей во время досудебного следствия не должно превышать двух месяцев.

Продление до четырех, девяти и восемнадцати месяцев проводится только судом, и каждый раз — высшей инстанции. Срок проведения расследования также ограниченн двумя месяцами, но может быть продлен по специальной процедуре. Суд также может возвращать дела на дорасследование. При этом, особо не напрягаясь, судьи оставляют старую меру пресечения, даже не объясняя необходимость столь сурового «наказания». Учитывая все эти лазейки, люди могут годами сидеть в СИЗО, пока дело ходит по кругу.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:08
Спецслужби рф і досі впливають на енергетику України
18:06
Острів скарбів: чого коштуватиме Китаю захоплення Тайваню
17:36
Нацбанк обвалив гривню до нового історичного рекорду
16:25
Порошенко вніс 9 млн грн застави за розвідника Червінського
16:16
"Кишенькова" поліція очікувано не знайшла підстав для відкриття кримінальної справи щодо "темників" в Укрінформі - влада Зеленського і далі знущатиметься з журналістів
16:16
"Кишенькова" поліція очікувано не знайшла підстав для відкриття кримінальної справи щодо "темників" в Укрінформі - влада Зеленського і далі знущатиметься з журналістів
16:04
Юрій Касьянов: Навіщо нам 14 нових бригад?
15:07
Попередження владі: у разі відмови від територій в обмін на припинення війни громадський спротив всередині України цілком можливий – дослідження ZN.UA
15:05
Рада нарешті скасувала переведення годинників в Україні на "зимовий" чи "літній" час
14:19
Роберта Мецола переобрана президенткою Європарламенту

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]