У Євросоюзі вважають, що для судової реформи в Україні настав момент істини

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що наразі настав момент істини для судової реформи в Україні, а українській владі треба проявити наполегливість і відданість, щоб усунути останні перешкоди на цьому шляху.

Таку думку посол ЄС в Україні висловив у статті для «Європейської правди», зазначає Укрінформ.

Маасікас нагадав, що минулого тижня міжнародні партнери України – ЄС, США, Велика Британія, Німеччина, Канада, Рада Європи, ПРООН, ЄБРР – запропонували своїх експертів для перевірки та відбору членів вищих судових органів в рамках процесу, що може стати першою масштабною судовою реформою за 30 років незалежності України.

Він також висловив сподівання, що міжнародна участь – обмежена у часі кількома роками, згідно з новими законами, – може допомогти у втіленні прозорих процедур відбору суддів.

«Настав час українським партнерам, насамперед Раді суддів та Вищій раді правосуддя, ухвалити рішення. На вибір є два шляхи: спробувати затягнути та послабити реформу або призначити своїх експертів та приступити до роботи», - зазначив дипломат.

Посол ЄС категорично відкинув «цинізм у пострадянському стилі», адепти якого в Україні кажуть, що "ніхто не зацікавлений у справедливій судовій системі" та "судова мафія не дозволить цього".

У цьому контексті Маасікас акцентував, що люди, які вийшли на Майдан під час Революції гідності і які рішуче повернули Україну до Європи, вимагають судової реформи, і вони на це заслуговують.

«Президент Зеленський та політичні лідери України продемонстрували неймовірну рішучість у відповідь на цю вимогу, ухваливши необхідне законодавство. Тепер необхідні наполегливість і відданість, щоб усунути останні перешкоди», - наголосив він.

Насамкінець дипломат зауважив, що політичне керівництво завжди має нести відповідальність за реформи та отримувати належне визнання у разі їх успіху.

«Україна та її міжнародні партнери можуть цього досягти, рухаючись разом», - вважає Маасікас.

Як повідомлялося, на засіданні 13 вересня члени Ради суддів відмовились делегувати своїх представників до Етичної ради, яка має перевіряти на доброчесність кандидатів та членів ВРП.

10 вересня партнери України представили виконувачу обов’язків голови Вищої ради правосуддя два спільних списки міжнародних експертів для їх відбору і призначення до Етичної ради при Вищій раді правосуддя та відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

5 серпня 2021 року набули чинності два закони, які є важливою складовою судової реформи в Україні, і запроваджують незалежні відбіркові комісії для вибору і перевірки осіб, які працюють в українській судовій системі, за тимчасової участі міжнародних експертів.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]