Дмитро Кулеба дивувався, чому ЄС неготовий приймати Україну, сьогодні суддівська мафія відповіла на це питання

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Рада суддів заблокувала основну частину судової реформи - очищення Вищої ради правосуддя. Про це повідомляє Центр Протидії Корупції.

На фото – Богдан Моніч, голова Ради суддів України. Органу, який щойно ЗАБЛОКУВАВ проведення справжньої судової реформи.

Провальна "судова" система, якої бояться як українські громадяни, так й іноземні інвестори, віддаляє нас від цивілізованого світу. Від вступу до Євросоюзу та членства НАТО, зазначають в ЦПК.

Рада суддів на чолі з Богданом Монічем начхали на пряму норму закону – делегувати хоча би одного свого представника до Етичної ради (без чого орган не може розпочати роботу). Хоча кілька суддів виявили готовність увійти в цей орган. 

Як зазначає Prosud, Рада суддів не змогла з 4 кандидатів обрати кого делегувати до Етичної ради – органу, завданням якого є очищення Вищої ради правосуддя. 

Спершу ̶с̶у̶д̶д̶і̶в̶с̶ь̶к̶а̶ ̶м̶а̶ф̶і̶я̶  рада суддів зробила усе, щоб судді не подались до Етичної ради. 

Коли ж, попри перешкоди, 4 дійсно достойних суддів таки подались (серед яких суддя у відставці Клюба, який добровільно відслужив в АТО), Рада просто завалила голосування. За ці кандидатури віддали голоси лише 4 членів Ради суддів. 22 утримались.

Є запитання – це відбулося за погодженням з Банковою, чи все ж самодіяльність суддівської мафії, яка понад усе боїться втратити владу?

Судова реформа передбачає створення Етичної ради – незалежного органу, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до ВРП. До складу Етичної ради за законом повинно увійти 3 представників від Ради суддів України. Однак сьогодні Рада судді провалили це голосування, не делегувавши кандидатів до Етичної ради. 

“Незважаючи на пильну увагу нароних депутатів, журналістів, громадськості та всіх ключових міжнародних партнерів України, Рада суддів заблокувала судову реформу, не делегувавши своїх представників до Етичної ради. Це пряме порушення закону та плювок у сторону міжнародних партнерів, яким Зеленський обіцяв судову реформу. Однак передусім це плювок в очі українцям, яким Зеленський та Слуги народу обіцяли справедливість”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

Зауважимо, що минулого тижня міжнародні організації, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції, делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів, та Етичної ради, яка очищуватиме Вищу раду правосуддя. Подані експерти – еліта судової та юридичної систем США і ЄС, наприклад: судді Верховних судів найбільших штатів США, генпрокур Естонії та найбільшої федеральної землі Німеччини, міністр юстиції та МВС Словенії. 

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Верховна Рада проголосувала за судову реформу, участь у якій також мали б брати міжнародні експерти. Однак тоді Вища рада правосуддя її також заблокувала, своїми положеннями нівелювавши роль міжнародних експертів. Очікувано, що тоді міжнародні експерти відмовились легітимізувати своєю участю цей так званий конкурс та не номінували експертів до складу конкурсної комісії до встановленого дедлайну. 

На днях під час форуму YES-Brainstorming міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив дивну заяву: "Хочу, щоб мене зрозуміли правильно – ми є прихильниками реформ і ми впроваджуємо реформи. Проте я відверто стомився від того, коли нас тримають на гачку реформ, щоб не визнавати правду – не Україна не готова до шляху до ЄС, а ЄС неготовий приймати Україну".  Про які реформі мовив Кулеба він не уточнив, але найбільш важливі, які стосуються верховенства права відверто згортаються. Ініціативная група «Першого грудня» дуже точно розставила акценти у своєму черговому зверненні.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]