Українці розмітають техніку і авто в очікуванні знецінення грошей

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними Держкомстату, у другому кварталі українці на 30% більше стали купувати предмети домашнього вжитку і побутової техніки. У компанії GFK у серпні зафіксували небувалий попит на ноутбуки та LCD-телевізори. А продажі авто наприкінці літа в Україні виросли на 54% - це 21 тисяча штук, підрахували у AUTO-Consulting. Експерти стверджують: люди просто не знають, що робити із своїми заощадженнями.

«Ми зафіксували той факт, що більша кількість людей не планує зберігати, накопичувати гроші. Якщо у 2010 році українці заощадження накопичували, то починаючи з 2011 року почали витрачати, - розповідає ТСН Тетяна Ситник, керівник відділу стратегічних досліджень GFK Ukraine. - Росте доля витрат у загальних доходах. За даними 2010 року, витрати у загальних доходах складали 80%, у другому кварталі 2011 року – це 90%. Люди боялися знецінення грошей».

Підтверджує думку попереднього експерта старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь: «Є погіршення настроїв населення відносно стабільності гривні. Вже два місяці поспіль населення забирає депозити. Частина цих грошей йшла на купівлю товарів тривалого використання – автомобілів, побутової техніки, а також частково на купівлю іноземної валюти», - розповідає пан Жолудь.

Загалом відтік депозитів фізосіб у 1% - не привід для паніки, кажуть аналітики, нагадуючи про те, що у жовтні кризового 2008 року чистий відтік вкладів склав цілих 10%. Утім попереджають: якщо вересневі дані стануть початком негативної тенденції – для банків це буде небезпечно.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]