Україна відзначає День Гідності та Свободи

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні у неділю, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Та на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів - 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

З нагоди Дня Гідності і Свободи в усіх населених пунктах України відбуватимуться меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служитимуть панахиди. Низка заходів відбудеться й у Києві. Зокрема, на алеї Героїв Небесної Сотні, пройде молебень і хода «Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу», біля монумента Незалежності розгорнеться вулична виставка «Мальована історія Майдану».

Голова Верховної Ради Руслан Стафанчук у вітанні з нагоди Дня Гідності і Свободи зазначає, що українці готові й надалі захищати свою свободу, незалежність і гідність.

Він нагадав, що державному гімні України є рядки: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».

"Він (гімн - ред.) показує нам ціну Свободи — наші душі та наші тіла. Саме тому для українців немає нічого дорожчого, ніж Гідність і Свобода. Ми довели це під час Помаранчевої революції 2004-го. Ми на весь світ заявили про це під час Революції гідності 2013-го. Ми щодня доводимо це в боротьбі за незалежність на Сході України", - заявив Стефанчук.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, вітаючи співгромадян із Днем Гідності і Свободи, наголосив: Незалежність є ключовим прагненням українського народу, а свобода - незмінною цінністю для всіх українців.

"Хоча й всі ми різні, спільна цінність для українців незмінна. Це свобода. Саме незалежність є ключовим прагненням нашого народу крізь століття. Ми цінуємо та будемо відстоювати її, незважаючи ні на що", - заявив Ткаченко.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній з нагоди Дня Гідності та Свободи зазначив, що Революція Гідності підтвердила європейську самоідентичність нашої країни, непоборне прагнення українського народу до честі та справедливості, незламність духу та здатність протистояти тим, хто вважає себе вправі зазіхати на нашу свободу.

"21 листопада – водночас урочиста і болісна для українського народу дата.

Урочиста – адже це день початку Революції Гідності, революції, яка підтвердила європейську самоідентичність нашої країни, непоборне прагнення українського народу до честі та справедливості, незламність духу та здатність протистояти тим, хто вважає себе вправі зазіхати на нашу свободу.

Болісна – адже, на жаль, ми переконалися тоді і продовжуємо переконуватися зараз, щоденно отримуючи звістки з фронту: захищати те, що ми любимо, те, у що ми віримо, обороняти свої цінності, ідеали та власну державу доводиться дорогою ціною", - зауважив Епіфаній.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]