В МВФ визнали, що рівень корупції в Україні стабільно високий і ситуація не поліпшується

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівень корупції в Україні надзвичайно високий, і упродовж останніх 10 років не спостерігається жодного поліпшення щодо цієї проблеми.

Про це йдеться в дослідженні, розміщеному на сайті Представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, ровідомляє Укрінформ.

"Рівень корупції в Україні надзвичайно високий. Це може серйозно підірвати перспективи економічного зростання, оскільки створює, серед іншого, перешкоди для приватних інвестицій. Зниження рівня корупції є вкрай важливим для прискорення процесу економічного зближення з іншими європейськими країнами... Українською владою останнім часом було впроваджено ряд важливих заходів у відповідності з цими кращими методиками. Україна, однак, стикається з цілою низкою специфічних проблем, серед яких концентрація політичної та економічної влади в невеликої групи осіб, які можуть перешкоджати впровадженню ефективних заходів по боротьбі з корупцією", - зазначається у дослідженні.

За даними МВФ, усі джерела даних свідчать про те, що Україна стикається з високим рівнем корупції. "Всі показники: індекс ICRG (Агентства міжнародної оцінки ризику країн - ред.), індекс сприйняття корупції, індикатор контролю за корупцією і дані опитування підприємств – підтверджують, що корупція є набагато більше укоріненою в Україні, ніж в інших країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Розрив ще більш гнітючий при порівнянні України з країнами ЦСПСЄ і, особливо, з країнами ЄС. Всі джерела даних вказують на досить послідовну картину, що підтверджує серйозність проблеми корупції в Україні", - йдеться у дослідженні.

У МВФ також стверджують, що корупція поширена у всіх регіонах України за винятком Заходу: "Корупція широко поширена в більшій частині країни, особливо складна ситуація в місті Києві. Натомість, як виявляється, компанії, розташовані на Заході країни, мають справу з нижчим рівнем корупції, незважаючи на те, що 65,8% з них досі вважають корупцію однією з основних перешкод для ведення бізнесу".

Як підкреслили у Міжнародному валютному фонді, у тому, що стосується еволюції корупції в часі, в останні 10 років в Україні не спостерігається ніякого поліпшення ситуації. "За останні 10 років корупція зменшилася в країнах, які тепер належать до Європейського союзу (ЄС-28), а також в країнах ЦСПСЄ. А в Україні, навпаки, не відбулося жодного поліпшення – індикатор ICRG фактично свідчить про погіршення проблеми корупції у 2012 році", - йдеться у дослідженні.

У МВФ також наголосили, що високий рівень корупції в Україні є суттєвою перешкодою для розвитку бізнесу. Якщо в 2013 році, за даними Звіту про глобальну конкурентоспроможність, корупція була на другому місці серед основних перешкод для розвитку бізнесу в Україні, то за даними за 2016 рік вона опинилася на першому.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]