В Росії помістили в СІЗО найбільшого американського інвестора Калві

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російське правосуддя, безглузде й нещадне, продовжує дожовувати залишки інвестиційного клімату в країні.
У суботу Басманний суд Москви відправив на два місяці під арешт американця Майкла Калві - засновника найбільшого фонду прямих інвестицій в Росію Baring Vostok, на рахунку якого понад 80 проектів і 3 млрд доларів капіталу, залученого в російську економіку.

Про це повідомляє finanz.ru.

Випускник Університету Оклахоми і Лондонської школи економіки і політичних наук, Калві приїхав в Росію в 1994 році і створив один з перших інвестиційних фондів в країні після розвалу СРСР. Фонд вкладав в проекти від «Яндекса» і «СТС-Медіа» до GettTaxi і мережі піцерій PapaJones і уникаючи лише одного - бізнесу, пов'язаного з державою.

Але держава сама прийшло за Калві в особі судді Артура Карпова, який відправив американця в СІЗО «Лефортово» до 13 квітня, задовольнивши клопотання СК РФ, що підозрює американця в розкраданні 2,5 млрд рублів з банку «Східний», де його фонд є контролюючим акціонером з часткою 51,6%. За версією слідства, підконтрольне Калві «Перше колекторське бюро» заборгувало «Східному» 2,5 млрд рублів і в оплату боргу передало акції люксембурзької Financial Technology Group за свідомо завищеними цінами. Як заявили слідчі, їх реальна вартість не перевищує 600 тисяч рублів, а за оцінкою ЦБ, і зовсім «наближається до нуля».

Фінальним акордом в інвестиційній кар'єрі Калві, який не пішов з Росії ні після дефолту 1998 року, ні після кризи 2008-го, ні після приєднання Криму і старту санкційної війни із Заходом, став конфлікт з Артемом Аветісяном - екс-власником приєднаного до «Східного» Юніаструм-банку, директором напряму «Новий бізнес» в Агентстві стратегічних ініціатив і члена міжвідомчої групи із захисту прав підприємців при Генпрокуратурі.

Аветисян, а також іншої міноритарний акціонер «Східного» Шерзод Юсупов дали свідчення на Калві, заявивши, що він ввів в оману партнерів по угоді.

Цей крок став відповіддю на позов, який Baring подав проти Аветисян в Лондонський арбітраж, пояснив сам Калві, виступаючи зі скляної клітки в будівлі Басманного суду, куди його доставили після ночі, проведеної в тимчасовому ізоляторі по Східному адміністративному округу Москви.

«Перед злиттям Юніаструм банку і «Східного» Аветисян вивів з підконтрольного йому банку значні суми під виглядом фіктивних угод, вони купували грибну ферму, консервний завод тощо. Ми готувалися до злиття і не могли контролювати ці угоди ", - цитує Калві ТАСС.

Автором позову в ФСБ - Шерздом Юсуповим - рухали два мотиви, сказав Калві: створити собі переговорну позицію для нашої відмови від вимог в Лондонському суді і зменшити пропорцію розмиття частки Аветисяна в банку «Східний», яка була неминуча в результаті нашої докапіталізації банку «Східний» .

Банк "Східний" отримав колишні активи Юніаструм банку, в результаті Центробанк зобов'язав «Східний» створити додаткову фінансову подушку в розмірі 20 млрд рублів. «Пан Аветисян і я взяли зобов'язання збільшити капітал банку. У листопаді 2018 року Аветисян вважав, що зуміє взяти участь в докапіталізації банку, але тепер ясно, що у нього недостатньо коштів для цього», - додав Калві.

«Мова йде про неправильну оцінку акцій, а це є абсолютно господарською суперечкою, яка повинна вирішуватися в цивільному правовому полі. Кримінальне право тут абсолютно ні до чого», - прокоментував ситуацію бізнес-омбудсмен Борис Титов.

Наразі Калві звинувачують в шахрайстві, скоєному в особливо великому розмірі (частина 4 статті 159 КК РФ), за що йому загрожує до 6 років в'язниці.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]