В Ісландії встановили меморіальну дошку льодовику, який розтанув

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Ісландії вчені презентують першу в світі меморіальну дошку льодовику, який розтанув через глобальне потепління.

Про це повідомляє The Guardian, пише thebabel.com.ua.

Йдеться про льодовик Окьокулл, який був одним із найдавніших у горах Ісландії. Вікінги називали його Мертвим Тролем. У 1901 році льодовик покривав 38 квадратних кілометрів гірського схилу на заході Ісландії, до середини XX століття він скоротився майже до п'яти квадратних кілометрів, а до 2014 року взагалі втратив статус льодовика.

Для того, щоб увічнити пам'ять про льодовик Окьокулл і сотні інших, які через глобальне потепління перебувають під загрозою зникнення, дослідники з Ісландії та США створили меморіальну дошку. Її офіційно відкриють на церемонії 18 серпня на місці, де колись розташовувався льодовик. Головне завдання дошки — передати послання майбутньому поколінню.

«Окьокулл — це перший ісландський льодовик, що втратив свій статус. У найближчі 200 років усі наші льодовики можуть пройти цей шлях. Цей пам'ятник має стати визнанням того, що ми бачимо проблему і повинні її вирішити. Чи вдасться нам це зробити, дізнаєтеся тільки ви», — йдеться на меморіальній дошці.

Внизу дошки напис «415 ppm СО2»— це концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі.

Також підкреслюють, що меморіальна дошка стане частиною туристичного туру, який буде починатися в Рейк'явіку і приведе учасників до кам'янистої місцевості, де колись простягався льодовик.

Науковці повідомили, що через температурний рекорд у водах Аляски повністю зник морський лід, а найближчий шельфовий льодовик розташований на відстані понад 240 км.
Температурний рекорд у районі Північного Льодовитого океану призвів до того, що льодовики Арктики почали танути вдвічі швидше. Потепління цього літа також спостерігалося поблизу Аляски, Канади та Гренландії. Що, зі свого боку, може негативно позначитися на торгових маршрутах через Льодовитий океан.
Темпи танення льодовиків у Гімалаях подвоїлися. Це зʼясували завдяки дослідженням, у яких використали розсекречені знімки американських шпигунських супутників часів холодної війни. Ці льодовики не поновлюються, що загрожує постачанню води для сотень мільйонів жителів Азії.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю гроза лише на південному сході України, тепло
18:07
Олександр Чебаненко: Про чергову імітацію, паспорти чоловікам за кордоном та біг влади по граблях
16:05
Адепти московського патріархату мають психічний розлад та потребують медичної допомоги, - лікар о. Олексій Данилов
14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]