Великобританія, Австралія та Канада приєднаються до бойкоту США зимової Олімпіади-2022

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Великобританія, Австралія та Канада заявили, що приєднаються до дипломатичного бойкоту США зимової Олімпіади-2022 у Пекіні через порушення Китаєм прав людини.

Уряди Великобританії, Австралії та Канади у середу, 8 грудня, заявили, що приєднаються до дипломатичного бойкоту США зимових Олімпійських ігор, що відбудуться у китайському Пекіні в 2022 році. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Як і багато наших партнерів у світі, ми надзвичайно стурбовані неодноразовими порушеннями прав людини з боку китайського уряду", - цитує прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо агенція AFP. З цієї причини Канада не буде направляти дипломатичних представників на Олімпійські та Паралімпійські ігри в Пекіні цієї зими, зазначив Трюдо. При цьому він додав, що канадські спортсмени візьмуть участь у змаганнях. 

Зі схожою заявою, як пише dpa, виступив прем'єр-міністр Австралії Скот Моррісон: "Не дивно, що австралійські урядовці не поїдуть до Китаю на ці ігри. Але спортсмени поїдуть". Напередодні про аналогічне рішення заявив і прем'єр Великобританії Борис Джонсон. "Буде дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Очікується, що на них не приїдуть ні міністри, ні офіційні особи", - сказав він.

Китай каже про дискредитацію

Після заяви Джонсона Китай звинуватив Великобританію у спробі дискредитувати Олімпіаду. "Китайський уряд не запрошував міністрів або чиновників з Великобританії для участі в зимових Олімпійських іграх у Пекіні", - цитує речника посольства Китаю в Лондоні агентство Reuters. Він нагадав, що зимова Олімпіада - це "зібрання олімпійських спортсменів і любителів зимових видів спорту з усього світу, а не інструмент політичного маніпулювання будь-якої з країн".

МОК попереджає про політизацію

У Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) попередили, що політизація може загрожувати майбутньому Олімпійських ігор. Водночас очільник комітету Томас Бах привітав рішення США, Великобританії, Австралії та Канади, попри дипломатичний бойкот, відправити на змагання спортсменів. "Ми турбуємось про спортсменів. Усе решта - політика", - сказав він і наголосив на принципі політичної нейтральності МОК.

Як повідомлялося, США оголосили дипломатичний бойкот Олімпіади-2022 у Пекіні через порушення прав людини, зокрема "геноцид уйгурських мусульман у північно-західному регіоні Синьцзян". У такий спосіб Вашингтон висловив незгоду з офіційною політикою КНР щодо уйгурів. Натомість Китай розкритикував США за дипломатичний бойкот зимової Олімпіади у Пекіні та пообіцяв, що вони "заплатять" за це рішення.

 

Нагадаємо, що зимові Олімпійські ігри відбудуться у Пекіні з 4 до 20 лютого 2022 року.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде хмарно, вітряно, сніжитиме на сході
18:12
Тетяна Ніколаєнко: Про дрова та дегенератів у владі
17:05
Прокурор ОГП Михайло Гармаш прикриває справу про розтрату 100 млн грн. головою правління одного з банків Петром Мельником, – ЗМІ
16:58
100 тисяч суддям і 22 тисячі прокурорам: скільки отримують українські спецпенсіонери
15:18
"Кишеньковий" суддя Вовк з Печерського суду (того самого) зобов'язав Шабуніна спростувати інформацію щодо зрадника Углави
15:04
Ворог України Сергій Мамоян загинув у ДТП (ФОТО)
14:05
Чому друг Зеленського Іван Баканов має сидіти у тюрмі за державну зраду та співпрацю з ФСБ РФ
12:06
Костянтин Корсун: Чому майже тиждень не працює державна система електронного документообігу
10:02
Санду перемогла на президентських виборах у Молдові
08:03
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ відбили Дружбу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]