Венеціанська комісія розкритикувала законопроект Зеленського про судоустрій
У Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеційська комісія) загалом позитивно оцінили законопроєкт про судоустрій і статус суддів та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування.
Таку думку комісія затвердила і оприлюднила 9 жовтня, повідомляє Укрінформ.
«Законопроект № 3711, який передбачає «покращення процедур з формування та функціонування органів судового врядування», є лише частиною кроків у правильному напрямку», - заявила Венеційська комісія.
Міжнародні експерти наголосили на нагальній необхідності заповнити близько 2 тис. вакансій суддів в Україні, що може бути здійснено через перепризначення складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
«Серйозною проблемою, з якою нині стикнулося українське судочинство, є величезна кількість незаповнених вакансій судових посад. Це пов’язано з бездіяльністю Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також невирішеним залишається питання щодо балансу кадрового складу Верховного Суду», - вважають у Венеціанській комісії.
Експерти також рекомендують якнайскоріше врегулювати питання щодо доброчесності й етики у діяльності членів Вищої кваліфікаційної комісії, що не враховується у проєкті закону № 3711.
У комісії наголошують, що нова Вища кваліфікаційна комісія суддів має набути повної автономії у своїй діяльності.
Як повідомляється на сайті Центру протидії корупції (ЦПК) в п'ятницю, законопроект, внесений до Верховної Ради президентом України Володимиром Зеленським у червні, в липні схвалили в парламентському комітеті з питань правової політики, а потім спікер парламенту Дмитро Разумков офіційно звернувся до Венеціанської комісії з проханням його оцінки. Венеціанська комісія у своєму висновку стверджує: "Оскільки проект №3711 не передбачає комплексної реформи, відповідно цей висновок не має характеру комплексної оцінки". У ЦПК вважають: ВК цим дала зрозуміти, що Україні потрібна комплексна реформа суддівського управління, і законопроект №3711 такою не є.
Конституційний Суд України рішенням від 11 березня 2020 року визнав ряд положень Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» такими, що не відповідають Конституції, та рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести закон у відповідність до цього рішення.
19 червня 2020 року Президент подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт № 3711.
Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Верховний Суд України, комітет з питань правової політики Верховної Ради загалом підтримали законопроєкт № 3711.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:01
- "Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
- 08:00
- Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:24
- Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
- 18:11
- Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
- 15:21
- «Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.