Верховний суд: перевірки переселенців для отримання соцвиплат - незаконні
Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконними дві постанови Кабміну, які стосуються перевірки факту наявності переселенців за зареєстрованим місцем перебування для отримання соцвиплат.
Відповідною постановою залишено без задоволення скаргу Кабміну на рішення першої та апеляційної інстанцій, якими нормативні акти уряду були визнані незаконними, передає Укрінформ.
"Касаційний адміністративний суд України постановив: касаційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року залишити без змін", - йдеться у резолютивній частині рішення суду від 20 грудня 2018 року.
Колегія суддів ВС при розгляді скарги КМУ врахувала рішення Окружного адмінсуду міста Києва та Київського апеляційного адмінсуду, якими було визнано такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили положення "Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" та "Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування", які були затверджені постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та постановою «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 року № 637.
"Касаційна скарга не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду. У ній також не зазначено інших міркувань, які б не були предметом перевірки апеляційного суду та щодо яких не наведено мотивів відхилення такого аргументу", - йдеться в ухваленому рішенні.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Як повідомлялося, у червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб. Уряд ухвалив низку нормативних актів, відповідно до яких представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування. У разі відсутності за місцем зареєстрованого перебування переселенець-пенсіонер міг бути позбавлений права на отримання пенсії, а внутрішньо переміщені особи - матеріальної допомоги.
В тему:
- Звільнені з полону не отримали компенсації й документів досі, допомагають тільки волонтери
- В Україні стрімко зросла офіційна кількість переселенців
- Посол США в Україні заговорила про відновлення Україною соцвиплат жителям окупованого Донбасу
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.