Вятрович: в Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську до української в освітньому процесі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович заявив, що у Верховну Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську та інші мови до української в освітньому процесі.

Про це нардеп написав у середу, 30 вересня, у Фейсбуці, передає Новинарня.

“У порядку денному роботи парламенту чергова спроба русифікації. Цього разу через законопроєкти №3077, №3077-1 про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо забезпечення захисту мовних прав національних меншин Шуфрича-Німченка і Волошина-Бужанського”, – зазначив В’ятрович.

В’ятрович назвав законопроєкт найнебезпечнішим з усіх, які досі виносилися на пленарні засідання з мовного питання.

“Обидва проєкти змінюють статтю 7 закону про освіту, по суті, прирівнюючи російську та інші мови до української в освітньому процесі. Такими є пріоритети “зеленої” влади – не боротьба з економічними проблемами чи пандемією, а саме з мовою”, – додав депутат.

Нагадаємо, раніше В’ятрович уже наголошував, що ці закопроєкти “передбачають повну русифікацію освіти”.

“І хоча формально освітній комітет їх не підтримав, для чогось же ці проєкти Шуфрича і Бужанського включили в порядок денний і виносять у зал. Маємо бути пильними, бо режим Зеленського все виразніше демонструє свою антиукраїнську сутність і все тісніше зливається в обіймах із ОПЗЖ”, – стверджував В’ятрович.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України відмовилася дозволити навчання іноземною мовою, у тому числі російською, у вишах України й відправила на доопрацювання відповідний законопроєкт №3717.
У цьому законі пропонували визначити, що для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, в окремих групах, що складаються виключно з іноземців та/або осіб без громадянства, навчання може здійснюватися іноземною мовою.
Передбачалося, що заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
Тоді низка нардепів висловили застереження, що цей документ створює лазівку для навчання в українських вузах російською мовою.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:09
ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
14:22
Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
14:06
Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
13:07
Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ
13:01
Де процвітає корупція: у телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, - ЗМІ
12:03
Тотальна корумпованість МВС: елітна нерухомість у Грузії та оборудки - у посадовця міністерства знайшли незаконних статків на 20 мільйонів
11:02
Криптовалюту легалізують в Україні на початку 2025 року, але без податкових пільг – Гетманцев
10:56
Армія рф усього в трьох кілометрах від Покровська, - CNN
10:01
Україна відзначає День Сухопутних військ ЗСУ
09:28
Росіяни вбили в Україні 50 священиків і зруйнували близько 700 церков - Президент

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]