За п’ять років віфни з РФ українські порти на Азові зменшили перевалку майже вдвічі
Українські морські порти «Бердянськ» і «Маріуполь» можуть збільшити перевалку вантажів на 800 тис. тонн на рік у разі припинення протиправних дій із боку Росії.
Про це заявили в Адміністрації морських портів України, передає «Інтерфакс-Україна».
«Прохід декількох суден у перші дні грудня не вирішує проблем, що призвели до майже двократного скорочення кількості суднозаходів до українських портів. Тоді як безперешкодне проходження суден через Керченську протоку дало б змогу збільшити обсяги перевалки в українських портах на Азовському морі майже на 800 тис. тонн на рік», — йдеться у повідомленні АМПУ.
За даними адміністрації, ситуація з судноплавством в Азовському морі залишається складною і станом на вівторок проходу через Керченську протоку очікують 17 суден, які прямують до портів «Бердянськ» і «Маріуполь».
«За останні п’ять років через військові дії на Донбасі, будівництво мосту через Керченську протоку та цьогорічні безпідставні затримки суден порти „Маріуполь“ та „Бердянськ“ зменшили обсяги перевалки майже вдвічі — до 8,9 млн. тонн. Це насамперед експорт продукції українських виробників до таких країн, як Італія, США, Туреччина, Єгипет, Туніс, Велика Британія, Франція, Сирія», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
За його словами, порти «Маріуполь» і «Бердянськ» уже стикалися з ситуацією, коли прохід суден через Керченську протоку закривали на декілька днів — під час монтажу арок Керченського моста. Однак нинішня затримка триваліша.
«Фактично судна, які прямували до азовських портів України, не могли пройти з Чорного в Азовське море з 22 листопада до початку грудня. 1 і 2 грудня. Завдяки тиску з боку керівництва нашої держави та міжнародних партнерів до портів „Маріуполь“ і „Бердянськ“ пройшли шість суден, одне з яких очікувало проходу з 17 листопада», — повідомив Р.Вецкаганс.
Незважаючи на складну ситуацію в регіоні, АМПУ продовжує реалізацію проектів щодо днопоглиблення в портах Азова.
«Наразі ми працюємо власним флотом, тому що провідні міжнародні компанії поки що не хочуть заводити свій спеціалізований флот до Азова. Це не дає змоги в повному обсязі реалізувати проекти днопоглиблення каналів та акваторій «Маріуполя» і «Бердянська», — наголосив голова АМПУ.
Крім цього, Адміністрація морпортів здійснює реконструкцію причалів, реалізує спільні інвестиційні проекти зі стивідорними компаніями та готується до забезпечення льодової навігації на Азові.
Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури поінформувало про розблокування Керченського каналу. Так, станом на 3 грудня 2018 року проходу через Керченську протоку в напрямку українських портів в Азовському морі на вхід очікували 17 суден, на вихід — одне, ще дев\’ять суден перебували біля причалів портів.
Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що в Чорному та Азовському морях зафіксовано аварії морських суден унаслідок блокування РФ Керченської протоки. Вранці 25 листопада РФ заблокувала прохід Керченською протокою для українського буксира «Яни Капу», двох катерів «Бердянськ», «Нікополь» і захопила ці судна з екіпажами.
На цю тему:
- У Керченській протоці Росія штучно затримує близько 170 суден, які очікують на прохід
- Російська агресія у Керченській протоці: хроніка подій
- Що насправді відбулося у Керченській протоці?
- Україна готує позов до Міжнародного суду ООН у зв'язку з агресією Росії
- ЄС готує нові санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці
- Це не регіональний конфлікт, а питання про майбутнє світопорядку, — західні ЗМІ про події на Азові
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:05
- УГКЦ і ПЦУ попереджають про небезпеку діяльності упц (мп) за межами України
- 18:03
- Президент призначив військовим омбудсманом Ольгу Решетилову
- 17:41
- Смарт-годинник для активного способу життя: найкращі моделі для чоловіків
- 17:09
- США надали ще $3,4 млрд бюджетної допомоги Україні
- 16:56
- Благословляв окупантів на війну проти України: ще один піп-зрадник з упц (мп) отримав підозру від СБУ
- 16:47
- Україна провернула з полону 189 громадян, віддала рф 150 окупантів
- 16:46
- Гривня впала нижче позначки 42 грн/$ вперше в історії: НБУ встановив офіційний курс на 31 грудня
- 16:44
- Гармонія між віртуальним і реальним: як уникнути пастки кіберзалежності
- 16:36
- Отримав підозру заступник командира 110 ОМБр, який заробляв на ухилянтах
- 16:25
- В чотири рази подорожчає транспортування газу в Україні
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.