Законопроект про російські санкції – вираз недовіри Білому дому, - Пайфер
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/trampputin_22.jpg?1500885541)
Законопроект, який обмежує дії Білого дому відносно Росії, не лише має шанси бути підтриманим в Палаті представників, а і набрати достатню кількість голосів, щоб подолати президентське вето.
Так вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, повідомляє Голос України.
На вівторок заплановано винесення на розгляд Палати представників проекту закону «Про протидію дестабілізуючим діям Ірану», в який входять додаткові санкції проти Ірану, Росії та Північної Кореї. Це стало результатом домовленості між республіканцями та демократами в Палаті представників.
Проект закону є фактично виразом недовіри до Білого дому з боку Конгресу. Законодавці не вірять, що адміністрація буде проводити послідовну політику відносно Росії, залишить санкції та покарає Москву за втручання в американські вибори та вторгнення в Україну, зауважує експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.
«Законопроект, який був підтриманий такою великою більшістю в Сенаті, показує брак довіри як сенаторів- республіканців, так і демократів до подальших дій Трампа відносно російських санкцій. Припускаю, якщо законопроект буде винесений на голосування в Палаті представників, його теж підтримає переважаюча більшість. І це поставить президента Трампа перед дуже складним вибором: якщо він захоче накласти на цей законопроект вето, він опиниться перед перспективою того, що це вето буде подолано. А це - політична поразка», - говорить Пайфер.
У законопрооекті чітко вказується, якщо президент захоче змінити політику відносно Росії, скасувати чи пом’якшити санкції, він має надати законодавцям про це звіт, а потім терміном до місяця чекати на відповідь. Документ також узаконює (кодифікує) попередньо запроваджені президентськими указами санкції проти Росії і передбачає введення нових обмежувальних заходів проти Москви.
Президент Трамп та представники його адміністрації запевняли, що економічні санкції щодо Росії зберігатимуться допоки конфлікти в Україні та Сирії не будуть розв’язані в такий спосіб, що «задовольнить США і їх союзників».
Утім, нові подробиці розслідування втручання росіян у вибори, які зачіпають родину президента, а також необережні вислови та дії самого американського лідера, як от розмова без свідків із Путіним у Гамбурзі 7 липня, пришвидшують прийняття цього законопроекту, говорить Пайфер.
«Ідеально для Білого дому було б знайти шлях – і не знаю, як вони це вже можуть зробити – переконати Конгрес, що Білий дім буде продовжуватиме санкції», - говорить він.
Державний секретар США Рекс Тіллерсон висловлювався проти цього законопроекту, кажучи, що він зробить політику США відносно Росію менш гнучкою. Пайфер з ним погоджується:
«Я побоююсь, що як тільки санкції стануть законом, вони матимуть трохи менший вплив на дії росіян, тому що вони розуміють: оскільки Конгрес запровадив санкції, то і зняти їх може тільки Конгрес. А зробити це дуже важко, навіть якщо росіяни зроблять ті кроки, які від них вимагаються. Перевагою санкцій, які встановлюються указом президента, є те, що президент може указом же їх і зняти. Утім, враховуючи, що на Капітолійському пагорбі так мало довіри, що президент буде продовжувати санкції, я думаю, що голосування відбудеться і законопроект буде прийнятий».
Новий прес секретар президента Сара Гаккабі Сандерс сказала в неділю в інтерв'ю американським каналам: "Білий дім підтримує законопроект у теперішньому вигляді та продовжить працювати з Палатою представників та Сенатом, щоб запровадити ці жорсткі санкції. Допоки не буде розв’язана ситуація в Україні. І вона, очевидно, не розв’язана зараз». У той же час новопризначений директор з комунікацій Білого Дому Ентоні Скарамучі сказав - президент прийме рішення дуже скоро.
Чимало конгресменів-демократів вже публічно заявили про свою готовність підтримати законопроект. Утім, той факт, що до іранського законопроекту, який вже містив російські санкції, були додані ще і обмежувальні дії відносно Північної Кореї, може спричинити процедурну затримку в Сенаті – зокрема про це заявила лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- В Україні найближчі дні будуть морозними та без опадів
- 19:37
- Марія Берлінська: Все ближчими стають масові розстріли
- 19:02
- Справа "смотрящего за Києвом" від Офісу президента Дениса Комарницького: НАБУ знайшло у фігурантів мільйони доларів готівкою (ФОТО)
- 18:47
- НАЗК перевіряє статки судді Касаційного Верховного суду Жукова після розслідування ЗМІ
- 18:09
- Валерій Пекар: Трамп та сценарії для України
- 18:02
- Річна інфляція в Україні сягає 13%
- 17:54
- Наєв: На Чонгарі було 1500 мін, а мало би бути 200 тисяч
- 17:07
- Спецпенсії для суддів: українців зробили рабами влади
- 16:06
- Фіцо ширить ненависть до українців і намагається вичавити їх зі Словаччини
- 15:53
- "Велике атомне крадівництво": НАБУ відкрило справу щодо керівництва «Енергоатому»
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.