Земний організм виявився здатний вижити на Марсі
Синьо-зелені бактерії можуть вижити в суворих марсіанських умовах. До таких висновків прийшла Міжнародна координаційна група по дослідженню космічного простору (ISECG), що опублікувала за підсумками масштабних досліджень статтю в науковому виданні Frontiers Microbiology.
Вчені поставили перед собою завдання створити поновлювані біологічні системи, які допомогли б скоротити потребу місії в витратних матеріалах. На думку дослідників, системи, засновані на синьо-зелених бактеріях, могли б знизити залежність місій від Землі: ці бактерії вміють користуватися вуглекислим газом і молекулярним азотом як джерелами вуглецю і азоту відповідно.
У довгих нитчастих колоніях ціанобактерій серед здатних до фотосинтезу бактерій з певною періодичністю зустрічаються гетероцисти - клітини, які здійснюють фіксацію азоту. Обидва необхідних газу - азот і вуглекислий газ - присутні в складі марсіанської атмосфери, і суміш газів в потрібних пропорціях можна створити на місці. Воду також можна добути на Марсі, інші необхідні в менших кількостях елементи зустрічаються в грунті. Культури ціанобактерій можуть виробляти деякі речовини, що використовуються безпосередньо (кисень, білок для харчування), а також підтримувати розвиток інших організмів, які, в свою чергу, можуть урізноманітнити вироблену біомасу.
Дослідники ставили експерименти на синьо-зелених бактеріях роду Anabaena. Автори роботи перевірили, чи зможуть бактерії рости і в незвичайних атмосферних умовах і одночасно використовувати марсіанський грунт як джерело інших необхідних поживних речовин. Як імітації марсіанського грунту використовувалася суміш, створена на основі добре охарактеризованого зразка, який був отриманий за допомогою марсохода «К'юріосіті».
Ціанобактерії додали у вазі в таких умовах, хоча і помітно менше, ніж ті, які росли в стандартній живильному середовищі. Крім того, дослідники дали біомасу, отриману в результаті експериментів, кишкової палички E. coli в якості поживного субстрату. Незважаючи на зазначені фізіологічні зміни в колоніях ціанобактерій, кишкова паличка змогла вирости так само добре, як і в стандартному живильному середовищі.
Модель показує, що культивовані в незвичайних умовах синьо-зелених бактерії можуть бути джерелом поживних речовин для тих істот, які не можуть самі фотосинтезировать і фіксувати азот.
Зображення: Cyprien Verseux et al. / Frontiers Microbiology, 2021
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:07
- Касьянов: Ідіократія. У всіх коридорах влади і на всіх рівнях суспільства
- 16:06
- Корсун: Про справжні реформи, а не брехню: досвід Аргентини
- 15:07
- Мирослав Гай: Новітні засоби боротьби
- 14:34
- Минулоріч Україна мобілізувала до війська 200 тис. осіб - WP
- 14:25
- Військове керівництво забороняє повідомляти про проблеми з мінами Мінстратегпрому. 151 бригаду змушують підписувати рапорти, ніби вони їх не отримували, - Бутусов
- 12:51
- ЗСУ пішли в наступ на Курщині, про це чомусь повідомив Єрмак
- 10:03
- В Торецьку: лінія фронту проходить через середмістя
- 08:00
- Фронт проходить за два кілометри від центру Куп’янська
- 20:00
- У неділю в України температура значо знизиться
- 18:02
- Балаболи. Вільний переказ інтерв'ю родини Зеленських для "Єдиного марафону"
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.