Журналісти розслідували вражаючу легенду одіозного судді Ємельянова
Журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») розслідували легенду скандального судді Артура Ємельянова.
Про це йдеться в матеріалі на сайті Радіо Свобода.
За часів президента Віктора Януковича блискавично піднявся кар’єрними сходами від заступника голови Донецького обласного госпсуду до заступника голови Вищого господарського суду України. Попри те, що він фігурував не лише в низці журналістських розслідувань про масштабне рейдерство та корупцію, а й у кримінальному провадженні прокуратури щодо незаконного втручання в діяльність судових органів, Ємельянов і досі чинить правосуддя.
Нині суддя регулярно їздить до своєї колишньої дружини Світлани у Відень, де вона мешкає з дітьми. Журналісти виявили широку географію її елітного майна по всьому світу: готелі в Австрії та Німеччині, апартаменти в Еміратах, вілла в Анталії. Звідки ж у неї гроші на все це майно? І чи не було фіктивним у 2014 році розлучення, яке дало формальні підстави судді Ємельянову не зазначати у публічній декларації всю елітну нерухомість, оформлену на тепер уже колишню дружину?
Нині Артур Ємельянов — суддя Вищого господарського суду України. Хоча на початку 2017 року Вища рада правосуддя відсторонила його від суддівства «через притягнення до кримінальної відповідальності». Тимчасово, всього на 3 місяці.
Генеральна прокуратура України підозрює його у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями. За словами начальника Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, провадження щодо Ємельянова готується до завершення: «Формуються матеріали, формуються докази. Єдине, що строки не назву точні, тому що це буде впливом на слідчого і на прокурора. Вони визначають. Але думаю, що справа вже на фінішній прямій».
Суддя Ємельянов також є фігурантом багатьох журналістських розслідувань про рейдерство та корупцію. У Громадській раді доброчесності (ГРД) наголошують: він є «обличчям судової системи часів Януковича».
Саме за його президентства кар’єра судді стрімко пішла вгору: його перевели із заступника голови Господарського суду Донецької області на посаду заступника голови Вищого господарського суду України. До Києва.
Про те, як працювала побудована Ємельяновим система, розповідає координатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич: «Це так званий „донецький паровозик“, коли Ємельянов чи переговорники приймали замовлення від клієнтів на остаточне рішення суду і гарантували швидке й безболісне проходження від першої до останньої інстанції».
Тож нині, перебуваючи під слідством, він продовжує слухати справи й ухвалювати рішення іменем України у Вищому господарському суді — суді, який ставить фінальну крапку у всіх суперечках навколо майна та бізнесу.
Якщо суддя Ємельянов стоїть за численними замовними суддівськими рішеннями, задля забезпечення яких він, згідно з даними ГПУ, втручався в роботу судових органів, то яку персональну вигоду з цього мав?
Елітне майно родини Ємельянових записане на начебто колишню дружину судді (Із Артуром вони розлучились восени 2014 року, після Революції гідності, вже коли суддею зацікавились правоохоронці. Відтоді Ємельянов формально не повинен декларувати усе майно, яке на неї оформлене. І саме від того часу суддя «різко збіднів»: з його декларації зникли згадки про 11 квартир, кілька будинків і земельних ділянок, а з транспорту лишився лише мопед).
Журналісти з’ясували, що в Австрії дружина Ємельянова мешкає з дітьми на вулиці Герренґассе, назва якої перекладається як «провулок шляхти». Це одна з найдорожчих адрес Відня.
Оренда цього помешкання, згідно з договором, доступ до якого отримали журналісти, укладена на 3 роки і сумарно коштуватиме суддівській родині понад 160 тисяч євро. Також вона є співвласницею чотиризіркового віденського готелю Prinz Eugen. Він розташований просто навпроти головного залізничного вокзалу столиці Австрії Hauptbahnhof. І це один із двох готелів, яким співволодіє Світлана Ємельянова.
Від 2012 року Ємельянова також володіє іншим готелем у Відні Kavalier, який разом із землею так само оцінили у 4,5 мільйони євро. Він розташований поблизу літньої резиденції імператорської династії Габсбургів — палацу Шенбрунн.
Нерухомість в Туреччині: будинок в Анталії у комплексі Seashell Belek Elite Villas на березі Середземного моря Світлана Ємельянова придбала у 2011 році.
Влітку 2013 року, коли Артур уже працював заступником голови Вищого господарського суду, Світлана придбала нерухомість в Об’єднаних Арабських Еміратах, в Дубаї. На знаменитому штучному острові Пальма Джумейра. Апартаменти площею 120 квадратних метрів обійшлися Ємельяновим у 1 мільйон 300 тисяч дирхамів, або на той час понад 350 тисяч доларів США.
Після офіційного розлучення з суддею Світлана увійшла до складу акціонерів компанії, що управляє мережею готелів у німецькому місті Франкфурті-на-Майні.
Як свідчить офіційний німецький реєстр юридичних осіб, у лютому 2016 року Світлана Ємельянова придбала 50 відсотків акцій німецької фірми AVIAWEB GmbH.
Ця німецька фірм управляє трьома франкфуртськими готелями мережі FAIR HOTEL: Fair Hote Villa Diana, Fair Hotel an der Messe, Fair Hotel Europaallee.
Вілла в Анталії, апартаменти в Дубаї, мережа готелів у Відні та Франкфурті — це лише те майно та бізнес за кордоном, яке журналістам програми «Схеми» вдалось відшукати в ході розслідування. І про яке українці не повинні були дізнатися, адже суддя в 2014 році розлучився і більше не декларував майно, оформлене на Світлану Ємельянову.
Ціла низка елітної нерухомості по світу. Користування автомобілями вартістю десятки тисяч доларів. Навчання дітей у дорогих закордонних вишах. Весілля сина в старовинному австрійському палаці. Звідки на все це гроші в родини українського судді? І чи справжнім було його розлучення з дружиною, на ім’я якої оформлена більша частина описаного вище майна?
Усі ці запитання, як і попросив нас суддя, редакція адресувала йому на робочу пошту й продублювала в особисті повідомлення, нагадуючи про час виходу розслідування в ефір та обіцяного інтерв’ю.
Але, отримавши чіткі запитання, Артур Ємельянов зрештою відмовився на них відповідати до запланованої дати ефіру. Більше того, погрожуючи судом, почав вимагати перенести його до того часу, коли він зможе прокоментувати наведені факти.
«Я наполягаю, щоб усі матеріали щодо мене виходили після надання мені можливості прокоментувати їх. В іншому випадку — це замовний, проплачений матеріал, а не неупереджене журналістське розслідування. З усіма юридичними наслідками, що з цього випливають», — написав він журналісту Радіо Свобода в месенджер.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.