Безкарність злочинів Росії у Сирії призвела до повтору звірячого сценарію і в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото Учасники протесту з плакатом 'Stop Putin' біля посольства РФ у Нью-Йорку, С

 Відсутність належної реакції та відповідного покарання Росії за жорстоку війну у Сирії призвела до рішень російського президента Путіна застосувати ті самі підходи в Україні - такі висновки експертів були озвучені під час дискусії "Справедливість для України: переслідування російських воєнних злочинів", що відбулася з ініціативи Центру аналізу європейської політики (CEPA) 28 лютого.

“Росіяни, підтримуючи режим Асада, бомбардували у Сирії цілі житлові квартали, це був не лише один житловий будинок, а саме цілі квартали, де вони провадили тактику випаленої землі, а пріоритетними цілями були цивільні особи, житлові будівлі, школи. Ви знаєте, у нас є школа для сиріт у Сирії, у яку вони поцілили багато разів, убивши учнів, вчителів. Крім того, було намагання надати ООН перелік координат із розташуванням лікарень, щоб показати росіянам - ось тут лікарні, не бомбардуйте. А згодом Росія обстріляла саме ці локації, кожну з них!” - зауважив Муаз Мустафа, виконавчий директор Сирійської оперативної групи з надзвичайних ситуацій.

Зараз в Україні, на його думку, росіяни діють, як і в Сирії, у тому числі дії "Групи Вагнера" та інших терористичних груп: “Це через безкарність, якою Росія користувалася в Сирії та інших місцях, де світ наче дивився убік, дозволивши цьому статися і дозволивши Путіну думати, що він може просто іти далі і робити те саме.

Якщо люди дозволять цим злочинам продовжуватись в Україні, то далі й інші країни стануть жертвами російських методів війни. Ви бачите напади на лікарні, ви бачите пропаганду та дезінформацію. Як результат - бомбардування, знущання з тисяч людей, що включає масові зґвалтування. Це ми також бачимо в Україні”.

“Садистські злочини показують природу і суть російської армії, незалежно від того, чи це «Вагнер», чи хтось інший. Це просто дуже, дуже жахливо бачити, як повторюється сценарій Сирії в Україні. Сирійський народ відчуває потужну солідарність з Україною, тому що там скоєні настільки схожі злочини, це просто та сама війна”, - каже Муаз Мустафа.

“Безкарність у Сирії була сигналом Путіну, що він зможе уникати відповідальності за масові злочини, здійснювані його військами й найманцями”, - підтверджує і Стівен Рапп, колишній посол США з особливих доручень з питань воєнних злочинів в Офісі глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США (у минулому – генпрокурор Міжнародного трибуналу щодо Руанди та Спеціального суду у справах Сьєрра-Леоне).

Читайте також: “В українській війні будуть прецеденти, які оформлять майбутнє міжнародного гуманітарного права”

Про те, що російська агресія щодо України стала можливою через непокарання злочинців, які вчинили попередні злочини проти людяності та воєнні злочини, говорили й учасники міжнародної конференції Українського наукового інституту Гарвардського університету. Зокрема, як писав Голос Америки, на прикладі геноциду у Сребрениці, який стався майже 30 років тому.

Натомість Стівен Рапп провів паралелі між вторгненнями у Сирію та в Україну, застосуванням росіянами в обох країнах однакових підходів “які Путін і КДБ знають так добре” – тортур, вбивств, бомбардування лікарень та іншої цивільної інфраструктури.

“Бути лікарем або гуманітарним працівником в Сирії [під час вторгнення 2015 року] було, чесно кажучи, більш небезпечно, ніж бути терористом ІДІЛ”, - каже Рапп. Тому що нападники, за його словами, цілилися саме у людей, які мали надію на демократичне майбутнє Сирії.

Стівен Рапп висловив сподівання, що Міжнародний кримінальний суд, на відміну від ситуації з Сирією, допоможе Україні притягнути до відповідальності росіян (зокрема, й за геноцид), винних у масовій загибелі українців та викраденні тисяч українських дітей. 

Муаз Мустафа додав, що через активну підтримку Росією режиму Башара Асада, до постраждалих від землетрусу регіонів Сирії не так давно навіть не могла надійти міжнародна допомога: “Це просто ганебно, що у час найсильнішого землетрусу в історії Сирії російські військові продовжували літати над північно-західною Сирією, жахаючи людей, що опинилися просто на вулиці, і забезпечуючи прикриття та розвідку для режиму Асада, який бомбив ці території щонайменше 4 рази з того часу”.

Джерело: Голос Америки


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]