Битва проти харчової мафії: затримано одного з її керманичей Олександра Козловського

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Сьогодні ДБР затримали колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики Збройних сил України Олександра Козловського. 

Йому інкримінують збагачення мінімум на 58 мільйонів, купівлю заводу, квартири, авто. 

Але головне в цій історії інше, зазначає журналістка та , членкиня громадської Антикорупційної ради при Міноборони України  Тетяна Ніколаєнко. Перші обшуки у Козловського пройшли ще в серпні, з листопада були відомі подробиці кримінального провадження. Втім, весь цей час Козловський ходив на роботу в КСЛ.

Вона зазначає, що КСЛ і був одним з гальм реформи: "Їх цілком влаштовував порядок речей. Ще в травні, коли ми вийшли з першої зустрічі з рітейлом як члени антикорради, один з чиновників Міноборони нам сказав: нас ви ще зможете переконати, але спробуйте переперти КСЛ. З того часу ми дуже підросли і зрозуміли, хто і як ставить палиці в колеса.

Як можна провести якісь експерименти, розказувать, що ми за закупівлю хліба окремими лотами з осені, але так цього і не запустити. Як робити все, щоб ДОТ не отримав право на дотчейн, тобто можливість самостійно збирати заявки. Бо це ж дуже важлива корупційна спайка."

А тепер прочитайте, як вона дозволяла збагачуватись.

З матеріалів кримінального провадження №62023000000000333 від 24 квітня 2023 року слідує, що приблизно на початку 2022 року Козловський та його підлеглий начальник відділу забезпечення разом з іншими «невстановленими під час розслідування військовослужбовцями» організували злочинну групу. Слідчі зарахували до неї ФОП Гладюк І.І. і ФОП Гладюк Л.Б., які є батьками дружини Козловського. 

А також (УВАГА!!!) службових осіб підприємств «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Військсервіс-Волонтер» (монополіст на харчових підрядах Міноборони в 2017-2019 роках), «Ресурс-Сервіс КМ» та «Еко Трейд Юкрейн» (засновником цієї фірми у 2022 році була дружина Козловського Оксана, у подальшому фірму переписали на Тетяну Бубенок).

Згідно попередньої домовленості, представники ЗСУ забезпечували НЕпроведення претензійної роботи з боку Міністерства, якщо бізнесмени не постачали в строк продукти на військові склади, та забезпечували НЕповідомлення правоохоронців при надходженні скарг на неякісні продукти від військових частин.

У свою чергу посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів – вони отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена.

Під час вторгнення, з 16 березня 2022 року по 13 червня 2023 року фірми «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Військсервіс-Волонтер», «Ресурс-Сервіс КМ» отримували гроші від Міноборони і у подальшому перераховували фірмі дружини Козловського «Еко трейд Україна» (113 млн грн), тестю (56 млн грн) і тещі Козловського (2 млн грн). Загалом вдалось встановити перерахунок 172 млн грн. У подальшому ці гроші були або зняті з рахунків, або у банкоматах міста Хмельницький. Зокрема 14 млн грн було знято особисто дружиною Козловського.

"А тепер згадайте лист Атомсервісу, де він шантажував Міноборони непоставками харчів. Компанія вимагала зняти штрафи на непоставку і неузгодження товарів. Це одвічний схемар цієї групи. Але коза - це я, не переплутайте.

Вся ця мафія була свято упевнена, що вони нагнуть ДОТ і Арсена Жумаділова.

Вийшло трошки інакше, але частина начпродів досі пише в своїх чатіках про потенційний голод від ДОТ, і значить харчова мафія має своїх спільників у частинах. А значить, Козловський - це тільки вершина айберга, який доведеться переплавити, щоб щось змінити..." - резюмує журналістка.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]