Бойовий дебют українського ОТРК "Грім-2", модифікований "Нептун" чи БПЛА: три варіанти ударів по російській авіабазі в Новофедорівці

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Експерти Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що одночасність вибухів на двох різних об'єктах виключає офіційну російську версію про випадкову пожежу на російській авіабазі в Новофедорівці в тимчасово окупованому Криму.

Про це йдеться у зведенні ISW від 9 серпня, зазначає Радіо Свобода

«У Кремля немає жодних мотивів звинувачувати Україну в ударах, оскільки такі удари продемонстрували б неефективність російських систем ППО, що вже показало потоплення українцями «Москви». ISW поки не може оцінити точну причину вибухів. Очевидна одночасність вибухів на двох різних об’єктах, ймовірно, виключає офіційну російську версію про випадкову пожежу, але не виключає ні диверсії, ні ракетного удару великої дальності», – пояснюють у ISW.

«Україна могла модифікувати свої ракети «Нептун» для наземної атаки (як це зробили росіяни з протикорабельними та зенітними ракетами), але нині немає жодних доказів, що підтверджують цю гіпотезу», – додають експерти.

9 серпня локальні медіа повідомили про вибухи на військовому аеродромі в Новофедорівці, біля міста Саки, в окупованому Криму. Міністерство оборони Росії заявило про «детонацію кількох авіаційних боєприпасів».

Американське видання The New York Times зацитувало неназваного українського військового високопосадовця, який визнав, що до вибухів причетні українські збройні сили. За його словами, з цього аеродрому злітали літаки, які завдавали ударів по півдню України, а для атаки на нього використали обладнання «ексклюзивно українського виробництва», хоча він не уточнив, яке саме.

Судячи з вибухів на авіабазі в окупованому Криму було уражено склад з авіаційним озброєнням, оскільки там відбулася серйозна детонація, заявив речник Повітряних сил України Юрій Гнат в ефірі національного телемарафону. Він також повідомив, які літаки розміщувалися на аеродромі «Саки».

«Щодо вибуху, який ми спостерігали у відеоматеріалах, зрозуміло, що вражено склад авіаційного озброєння. Тому, що була серйозна детонація – значить склад таки уражено», – зазначив Гнат.  

За його словами, на аеродромі в Новофедорівці стояли такі російські літаки, як  Су-30М, Су-24, Іл-76. При чому летовище ворог використовував для навчання корабельної авіації висадці на палубу корабля. 

Юрій Гнат підкреслив, що всі аеродроми, розташовані на підльоті до України, небезпечні. І з летовища в Новофедорівці щодня злітали літаки російських загарбників. Хоча вони й не долітають до острова Зміїний, але цілодобово патрулюють у Чорному морі.

Ефектні вибухи на військовому аеродромі в Криму спровокували обговорення питання про те, чим же ЗСУ могли дотягнутися на таку відстань, пише видання DEFENSE EXPRESS

Defense Express вже розглядав декілька варіантів, чим могли вдарити по об’єкту в Криму – серед кандидатів опинилися найбільш реалістичний варіант з ATACMS, а також Harpoon і SLAM-ERHarpoon і SLAM-ER. У цій публікації ми розглянемо ще три варіанти, спираючись на деякі підказки та припущення.

Наприклад, вчора The New York Times опублікував матеріал щодо вибухів у Криму, де з посиланням на українського високопосадовця стверджується, що для ударів була використана зброя "виключно українського виробництва".

Така теза наштовхує на два варіанти, які вже активно обговорюються в соцмережах – оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2" ("Сапсан") або ж протикорабельний комплекс "Нептун", адаптований для ударів по наземних об’єктів.

Обидва варіанти насправді менш реалістичні за той же ATACMS – станом на сьогодні немає жодних доказів наявності на озброєнні ЗСУ ані "Грому", ані ракет "Нептуна", що здатні бити по цілях на землі.

Разом з тим, не варто виключати й такий варіант – удар по складах з боєприпасами міг бути завданий безпілотником, тим паче, що маємо прецедент з нафтопереробним заводом РФ поблизу кордону України, коли удар було завдано безпілотником з вибухівкою.

Водночас якщо у випадку з НПЗ у РФ було опубліковано відео з безпосередньо влучанням БПЛА в об’єкт, то у випадку з Кримом маємо лише одне сумнівне фото об’єкта, "схожого на БПЛА", що був помічений поблизу стовпів диму.

Разом з тим, варто нагадати, що вчора українське оборонне відомство оприлюднило й свою позицію щодо ударів по Криму: "Міноборони України не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
12:08
Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]