Дух України та Володимир Зеленський стали Людиною 2022 року по версії журналу TIME

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Дух України втілювали незліченна кількість людей в країні та за її межами. Цьогорічний вибір був найбільш однозначним з усіх, пише TIME. Незалежно від того, чи сповнює битва за Україну надією чи страхом, Володимир Зеленський гальванізував світ так, як ми не бачили десятиліттями, зазначає видання.

 

Через кілька тижнів після того, як 24 лютого на міста України почали падати російські бомби, його рішення не тікати з Києва, а залишитися й згуртувати підтримку стало доленосним. Від свого першого 40-секундного допису в Instagram 25 лютого, який показує, що його Кабінет міністрів і громадянське суспільство залишаються непорушними та на своїх місцях, до щоденних промов, які дистанційно виголошуються в парламенті, Світовому банку та церемонії вручення премії Греммі, Президент України був всюди. Його інформаційний наступ змінив геополітичну обстановку, викликавши хвилю дій, яка охопила весь світ.

У світі, який став визначатися своєю розбіжністю, відбулося об’єднання навколо цієї справи, навколо України, яку дехто за її межами, можливо, не зможе навіть знайти на карті. В ООН 141 країна засудила вторгнення; лише Північна Корея, Сирія, Еритрея та Білорусь — усі диктатури — голосували за Москву. Багато великих компаній масово пішли з Росії, знехувавши мільярдними доходами. Надходила фінансова, матеріальна, гуманітарна та військова підтримка. Люди прийняли біженців; ресторатори нагодували голодних; лікарі прилетіли на допомогу пораненим. У соцмережах став популярним прапор України; його кольори, синій і жовтий, освітлювали пам’ятки від Токіо до Сандаскі, штат Огайо.

Володіння Зеленським зброєю цифрової ери означало, що бізнес-лідери та політики всюди були змушені звернути увагу та зайняти позицію, подобалося їм це чи ні.

Зеленський заслужив свою порцію критики. Його рішення применшити загрозу вторгнення, включно з тим, що він не поділився зі своїми співгромадянами даними американської розвідки про те, що воно неминуче, розлютило багатьох в Україні. Кавалькада приїжджих знаменитостей і зйомки модних журналів розраховані на те, щоб привернути увагу до кризи, але часом можуть здатися зайвими на тлі вбивств. Інші сумніваються, чи достатньо він відданий справі звільнення своєї країни від терору Путіна, не спровокувавши при цьому Третю світову війну. Сам Зеленський визнає, що зарано говорити про те, чи приведуть його зусилля до успіху. «Пізніше може нас осудять», — сказав він кореспонденту TIME Саймону Шустеру під час двогодинної розмови в вагоні президента, який прямував до Києва з візиту до щойно звільненого Херсона.

За те, що довели, що мужність може бути такою ж заразливою, як і страх, за спонукання людей і націй об’єднатися на захист свободи, за нагадування світу про крихкість демократії — і миру — Володимир Зеленський і дух України стали Людиною TIME 2022 року. рік.

«Аргумент»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]