Німеччина нарешті погодилася надати Україні танки Leopard 2

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Німеччина погодилася надати Україні танки Leopard 2. Про це повідомило видання Spiegel з посиланням на джерела.

За їхніми даними, Берлін готовий відправити в Україну щонайменше одну роту Leopard 2А6 - це одна з  найсучасніших версій цього танку, зазначає BBC.

Раніше у вівторок ЗМІ повідомляли, що офіційно про рішення можуть оголосити у середу. За даними Spiegel, рішення вже ухвалене.

За даними телекомпанії ABC News, яка посилається на високопоставленого українського чиновника, під час переговорів на авіабазі Рамштайн 12 країн погодилися поставити Києву близько 100 танків Leopard 2, як тільки Берлін дозволить реекспорт.

Україна заявляє, що потребує щонайменше кілька сотень таких танків. Останнім часом Берлін зазнавав дедалі сильнішого тиску щодо дозволу на поставку в Україну бойових танків німецького виробництва. 

Раніше про передачу Україні "Леопардів" заявила Польща, проте зазначила, що для передачі танків необхідна згода Німеччини. Польща 24 січня вже направила запит для дозволу передати танки Україні.

А ЗМІ США повідомили, що Вашингтон навіть схиляється до того, щоб відправити 10 танків Abrams, щоб переконати Німеччину передати Україні Leopard 2. Американське видання Politico з посиланням на свої джерела в адміністрації США пише, що Україна може отримати приблизно 30 танків Abrams.

ЗМІ повідомляли, що канцлер Німеччини Олаф Шольц до останнього не міг затвердити надання танків Україні. Велика Британія вже оголосила про надання Україні 14 своїх головних бойових танків Challenger 2.

Танки Leopard набагато краще озброєні та більш захищені, ніж техніка, яку раніше запропонували Україні Франція, Німеччина та США.

Український військовий експерт, голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут у коментарі Поплаві 8 січня припускав, що рішення Польщі про надання Україні танків Leopard може запустити відповідну допомогу і з боку інших європейських країн.

"Мені здається, що "Леопарди" ми отримаємо швидше, ніж "Абрамси", американці чогось скептично до цього ставляться. Я абсолютно допускаю, що поляки зараз передадуть свої старі немодернізовані "Лео", а після цього відкриються двері для інших. Зараз перший крок буде, а після цього Європа почне скидуватися", - припустив він.

Серед німецьких політиків останнім часом зростала підтримка поставки Україні танків Leopard для боротьби з Росією. Віцеголови Бундестагу Катрін Ґерінґ-Еккардт і Вольфґанґ Кубікі 8 січня виступили за постачання Україні танків Leopard, повідомляла DW.

Водночас рішення про постачання на початку січня ще не отримувало схвалення більшості у німецькому суспільстві, показало опитування від 6 січня. Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічним інститутом Insa на замовлення газети Bild am Sonntag, 50% респондентів відповіли негативно щодо можливості поставок танків Leopard, 38% висловилися "за".

«Аргумент»

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]