Наскільки небезпечний новий коронавірус з Великобританії з двома мутаціями

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Комбінація британського і південноафриканського варіантів робить коронавірус ще більш заразним і навіть може поставити під сумнів ефективність вакцин.

У Великобританії на початку лютого виявлені перші випадки зараження коронавірусом, який поєднує в собі британський і південноафриканський варіанти, повідомляє Deutsche Welle. Це викликало в країні занепокоєння, оскільки йдеться про комбінацію двох небезпечних мутацій вірусу, адже вже британський варіант B.1.1.7 сам по собі більш заразний, ніж перші відомі варіанти. Своєю чергою, південноафриканський варіант 501Y.V2, який здатний поширюватися ще швидше, несе в собі мутацію E484K, яка була також виявлена ​​в двох бразильських варіантах коронавірусу.

Небезпека для перехворілих і вакцинованих?

Ці мутації роблять віруси особливо заразними для молодих людей до 20 років. Крім того, мутація E484K має негативний ефект на дію антитіл та нейтралізацію коронавірусу. Антитіла утворюються у людей, що перехворіли або отримали щеплення. Тож існує побоювання, що ані перенесена хвороба, ані вакцинація недостатньо захищають від нового зараження коронавірусом, який містить у собі цю мутацію. У Бразилії вже були окремі випадки багаторазового зараження таким вірусом.

Оскільки британські органи охорони здоров'я особливо інтенсивно вивчають проби, взяті у громадян під час тестування на коронавірус, у них є дуже точні дані про те, які варіанти вірусу поширені в країні. За даними британської Консультативної групи щодо нових і потенційних загроз респіраторних вірусів (Nervtag), в результаті секвенціювання 200 тисяч проб виявлено 11 комбінацій різних варіантів вірусу. Науковці вважають високо ймовірною наявність і більшого числа подібних комбінацій. 

 

Такий розвиток викликає занепокоєння у вірусолога Джуліана Танга з університету Лестера, оскільки подальше поширення вірусу може створити умови для появи дедалі більшої кількості його нових варіантів. Тому дуже важливо, щоб люди дотримувалися чинних обмежень, інакше вірус буде не тільки поширюватися, але й змінюватися, сказав Танг в інтерв'ю BBC.

Якщо комбінації різних варіантів вірусу зможуть широко поширитися, це значно ускладнить боротьбу з пандемією: більше число заражень за короткий проміжок часу може призвести до додаткового перевантаження і без того перевантажених систем охорони здоров'я.

Перевірка ефективності вакцин

Фахівці зараз також перевіряють, наскільки вже допущені до застосування вакцини ефективні проти нових варіантів коронавірусу, які містять небезпечні мутації та їхні комбінації. За даними німецької фірми BioNTech та американського фармацевтичного концерну Pfizer, створена ними вакцина в великій мірі ефективна як проти британського, так і проти південноафриканського варіанту коронавірусу. Ця вакцина - одна з трьох, які допущені до використання і вже активно застосовуються для вакцинації в ЄС.

Читайте також: Слабкі вакцини сприяють небезпечним мутаціям коронавірусу

Вакцинують людей цим препаратом і у Великобританії. Вакцинують у ЄС і препаратом американської фармацевтичної компанії Moderna. За даними самої компанії, її вакцина добре діє проти британського варіанту вірусу, проте в шість разів менш ефективна проти південноафриканського, повідомив американський епідеміолог Ерік Фейгл-Дін.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]