Нове дослідження: в екстремальних зливах і повенях у Європі винні люди

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото Автор фото, Getty Images

Сильні опади, що спричинили смертельні повені в Європі в липні, стали більш імовірними через зміну клімату, кажуть вчені.

Повені в Німеччині, Бельгії та інших країнах забрали життя щонайменше 220 людей унаслідок затоплення міст і сіл. Дослідники кажуть, що глобальне потепління зробило такі опади у Західній Європі в дев'ять разів більш імовірними, зазначає BBC.

Зливи в регіоні стали на 3-19% інтенсивнішими через потепління, викликане людьми. Смертельні повені, які затопили Німеччину, Бельгію та інші країни в середині липня, стали шоком для синоптиків та місцевої влади.

Бурхливі потоки зруйнували будинки, автомагістралі та залізничні колії, а також забрали життя сотень людей.

Наслідки повені у Німеччині

Фото, Getty Images / Наслідки повені у Німеччині

Сильні повені викликала велика кількість опадів протягом 1-2 днів, що випали на вже вологу землю, у поєднанні з місцевими гідрологічними факторами, такими як земельний покрив та інфраструктура.

Щоб проаналізувати вплив змін клімату на такі події, дослідники з організації World Weather Attribution зосередилися на рясних дощах, які передували повеням.

Вони зробили це частково тому, що деякі системи гідрологічного моніторингу, які б дали їм більш точну інформацію про повені, були зруйновані водами.

Дані про кількість опадів показали, що в районах навколо річок Ахр та Ерфт у Німеччині та в регіоні Маас у Бельгії інтенсивні зливи спричинили 90 мм опадів за один день.

Хоча вчені виявили тенденцію до збільшення кількості опадів у цих невеликих регіонах, зробити висновок про вплив змін клімату було складно, оскільки також існувала велика кількість природної мінливості з року в рік у місцевих моделях опадів.

Щоб дійсно побачити вплив підвищення температури, дослідникам довелося розширити свій аналіз і подивитися на більшу частину Західної Європи, зокрема східну Францію, західну Німеччину, східну Бельгію, Нідерланди, Люксембург та північну Швейцарію.

mud floods

Фото, Getty Images

Команда виявила, що в цьому широкому регіоні зміна клімату, спричинена людьми, збільшила інтенсивність дощу, який випав під час одноденної зливи влітку, на 3-9%.

Підвищення температури також зробило зливи, як ті, які спровокували повені, більш імовірними.

Найшвидші дослідження причинно-наслідкового зв'язку були проведені щодо подій, пов'язаних із надзвичайною спекою, таких як нещодавні пожежі в США та Канаді. Робота із екстремальними опадами - складніше завдання.

"Ми об'єднали знання спеціалістів з кількох галузей досліджень, щоб зрозуміти вплив змін клімату на жахливу повінь минулого місяця та зрозуміти, що можна, а що не можна аналізувати в цій події", - сказав доктор Сджоук'є Філіп, дослідник клімату з Королівського голландського метеорологічного інституту (KNMI) та член команди WWA.

floods

Фото, Getty Images

"Важко проаналізувати вплив змін клімату на велику кількість опадів на дуже локальному рівні, але нам вдалося показати, що в Західній Європі викиди парникових газів зробили такі події більш імовірними".

Дослідники кажуть, що за нинішнього клімату в будь-якому місці Західної Європи вони очікували, що такі опади, як у липні, можуть статися раз на 400 років.

Зі збереженням викидів парникових газів і підвищенням температури рясні опади, які спустошили Європу, стануть більш поширеними.

"Наші сучасні моделі клімату свідчать про збільшення екстремальних опадів у майбутньому теплішому світі", - сказала професорка Гейлі Фаулер з університету Ньюкасла.

"Ця подія яскраво показує, наскільки суспільство не готове до нинішніх погодних екстремальних умов. Ми повинні якомога швидше скоротити викиди парникових газів, а також вдосконалити системи попередження та управління надзвичайними ситуаціями та зробити нашу інфраструктуру "стійкою до клімату" - щоб зменшити кількість жертв та витрат, зробити їх більш спроможними протистояти цим екстремальним подіям". 

Дослідження провели 39 науковців. Його можна переглянути тут.

Метт Макграт,  опубліковано у виданні BBC


В тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]