Президентка Грузії закликала громадян до протесту, назвавши вибори "сфальсифікованими": "Ми стали свідками і жертвами російської спецоперації"

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Президент Грузії Саломе Зурабішвілі на спеціальному брифінгу за підсумками парламентських виборів у Грузії закликала громадян до протесту на проспекті Руставелі 28 жовтня. Глава держави заявила, що підсумки парламентських виборів 26 жовтня є "тотальною фальсифікацією" і що в країні відбулися "російські вибори".

Вона назвала уряд країни "нелегітимним", який, сфабрикувавши вибори, впустив Росію в Грузію та підкреслила, що не визнає парламентських виборів 26 жовтня 2024 року, повідомляє видання SOVA.

Зурабішвілі закликала міжнародне співтовариство стати поруч із грузинським суспільством і політиками, які боролися на виборах і продовжать боротися за європейське майбутнє Грузії.

Читайте також: Усі чотири опозиційні партії не визнали результатів парламентських виборів у Грузії

"Ми стали свідками чогось незвичного, це була тотальна фальсифікація, тотальна крадіжка ваших голосів, використання всіх тих засобів, які ми бачили в інших країнах або в цій країні, що можна було використати для фальсифікації виборів, і плюс із використанням сучасних технологій на тому рівні, щоб "відмити" (обілити) фальсифікацію.

Подібного раніше не було. Ми стали свідками і жертвами російської спецоперації, можна сказати, однієї з нових форм гібридної війни, яка здійснилася щодо нашого народу, щодо нашої країни", - заявила глава держави.

Зурабішвілі заявила, що кілька місяців тому "власниками" Грузії, "а не керівництвом країни" - так президентка навмисно іменувала "Мрію" - було ухвалено "російський закон" - про іноагентів, а ще раніше - низку інших "російських законів", що суперечить європейським рекомендаціям і закриває шлях Грузії до європейського майбутнього.

"А під час цих виборів у нас забрали право голосу, були проведені російські вибори. У нас забрали інститут виборів тому, що після цих виборів важко уявити, якими можуть бути - якщо нічого не зміниться в цій країні - нові вибори.

У нас забрали конституційне право цих виборів - у багатьох тут забрали документи, що підтверджують їхню особу, і таким чином, право участі у виборах. І забрали право участі у виборах у наших емігрантів, порушили їхні конституційні права, не відкривши виборчі дільниці, і різними формами та методами, тому що 100 000 емігрантів багато боролися за те, щоб бути зареєстрованими, оскільки раніше у виборах дуже мало хто з них брав участь.

І незважаючи на це лише 33 000 вдалося проголосувати. Якщо ці люди боролися за право голосувати на виборах, долаючи перешкоди - кілометри, інші обставини - це було не для того, щоб їм не вдалося проголосувати. Тож і там щось трапилося, що треба досліджувати", - заявила президент.

Зурабішвілі висловила подяку міжнародним партнерам Грузії, міжнародним моніторинговим організаціям, "які зафіксували всі ці порушення і не відступили з тим, щоб списати те, що відбулося тут на виборах, але цього недостатньо".

"Я не визнаю ці вибори, не можна визнавати ці вибори, оскільки це рівносильно визнанню входження сюди (до Грузії - ред.) Росії, підпорядкування Грузії - Росії. Я не для цього приїхала в цю країну, не для цього жили наші предки. І ми не змиримося з цим заради наших майбутніх поколінь. Не можна, щоб хто-небудь забрав у Грузії її європейське майбутнє", - заявила президент.

Саломе Зурабішвілі закликала громадян Грузії вийти 28 жовтня о 19-й годині на проспект Руставелі і заявити, що ці вибори грузинський народ не визнає.

"Ми повинні встати разом і заявити, що не визнаємо ці вибори, що не миримося з Росією і її входженням у такій формі в Грузію, з новою формою захоплення.

Ми встанемо разом - є ті партії, які брали участь у виборах і захищали європейське майбутнє, Хартію, я разом із ними закликаю всіх завтра, о 7-й вечора, на проспект Руставелі для того, щоб одностайно заявити світові та собі самим, що ми не визнаємо цих виборів, ми захищаємо своє конституційне право, щоб мирно захистити кожен голос, але головне - наше майбутнє та можливість, щоб у цій країні в майбутньому були проведені справедливі, демократичні вибори.

Ми нікому не поступимося цим правом! Це наше, ваше право, і ми про це заявимо завтра. Це буде спільний символічний виступ, щоб усьому світу заявити <про це>", - заявила Зурабішвілі.

Вона зазначила, що з таким "нелегітимним урядом" не варто налагоджувати контакти - треба встати поруч із народом Грузії для його захисту.

"Хочу також звернутися до наших партнерів - європейців, американців: я послухала заяви, які були зроблені, і вдячні всім за ці заяви. Але всі повинні знати, що захист Грузії, захист майбутнього Грузії в цьому регіоні, захист геополітичного балансу, захист європейського майбутнього цього регіону - це захист народу, а не налагодження контактів з цим нелегітимним урядом.

Таким чином ви не зможете захистити населення цієї країни, ви можете захистити тільки населення, права населення, демократичні права в цій країні. І точно так само, як ви захистили Грузію, коли керівництво захотіло і ухвалило російський закон, і ви встали на бік мешканців Грузії, і тепер, після цих виборів, ви маєте встати поруч із нами, з населенням, із суспільством, тому що це не були вибори, вони не відбулися, вони нелегітимні, і ніщо їх не зробить легітимними", - заявила Зурабішвілі.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]