Що це за супутники, які придбали за кошти українців і чому це дійсно важливо

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Кошти, які фонд Сергія Притули зібрав на купівлю безпілотників Bayraktar, підуть на купівлю супутника і доступу до бази даних компанії ICEYE – про це Притула заявив 18 серпня.

Він нагадав, що компанія Baykar погодилася надати чотири безпілотники безкоштовно, таким чином заощадивши фонду зібрані 600 мільйонів гривень.

Притула зазначив, що рішення ухвалювалося спільно з Міністерством оборони.

«Українці, ви космос. Ми купили супутник. Але це не просто один супутник – він дає нам доступ до бази даних супутникових знімків сузір’я супутників компанії ICEYE, і цей доступ ми викупили більше ніж на рік вперед. Відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам із оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато», – пообіцяв волонтер.

Головна особливість цих супутників у тому, що вони знімають не у видимому спектрі, а за допомогою технології SAR - радару з синтезованою апертурою. Це дозволяє їм дивитися через хмари, туман, дим, не залежати від рівня освітленості і регулярно здійснювати знімки, зазначає видання "Діфенс Експрес".

Роздільна здатність таких знімків становить 1 метр на піксель при знімку району 15х15 км, чого вже достатньо для виявлення військової техніки (при меншому розміру площі фільмування можливо досягти кращих результатів до 0,25 м на піксель). Також є режим потокового сканування з роздільною здатністю 3 метри на піксель при фільмуванні смугою 30х50 км.

Image 1

Одночасно на орбіті знаходиться 21 супутник компанії ICEYE, що робить її оператором найбільшого "флоту" SAR-супутників у світі. Кожен з них розміщується на близько-полярній орбіті з кутом нахилу 97,7 градуса з параметрами 560х580 км.

Кількість супутників має вкрай важливе значення через те, що від цього прямо залежить темп оновлення даних. Кожен з супутників проходить над тим самим об'єктом раз на 22 дні, що враховуючи розмір угрупування оновлювати данні раз на добу.

Таким чином стає можливість відстежувати ворога, слідкувати за концентрацією техніки, боєприпасів, розміщення складів боєприпасів, фортифікаціями й при цьому нехтувати не тільки погодою, але і засобами маскування противника. Бо SAR радар може не те що через хмари дивитися, а й через маскувальну сітку заглядає.

А враховуючи те, що в умовах України, від 100 до 160 днів на рік хмарна погода - це має доволі високе значення. Але ж мова йде не тільки про розвідку на території України, бо стає можливим отримувати власні дані щодо дій РФ у глибокому тилу.

Порт Роттердама у SAR-зображенні з супутика ICEYE та у оптичному каналі з супутника Maxar

Порт Роттердама у SAR-зображенні з супутика ICEYE та у оптичному каналі з супутника Maxar

Таким чином можливо констатувати, що таке розширення розвідувальних можливостей Збройних Сил України дійсно має дійсно "космічне" значення.

У червні фонд Сергія Притули оголосив збір коштів на три безпілотники «Байрактар», які збиралися закупити для Повітряних сил ЗСУ. Ціллю було зібрати 500 млн грн за тиждень. За добу вдалося зібрати 366 млн, збір продовжився і 24 червня фонд Притули зібрав 600 млн. Цих коштів достатньо для купівлі чотирьох безпілотників. Згодом компанія Baykar повідомила, що надасть безпілотники безкоштовно.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде хмарно, вітряно, сніжитиме на сході
18:12
Тетяна Ніколаєнко: Про дрова та дегенератів у владі
17:05
Прокурор ОГП Михайло Гармаш прикриває справу про розтрату 100 млн грн. головою правління одного з банків Петром Мельником, – ЗМІ
16:58
100 тисяч суддям і 22 тисячі прокурорам: скільки отримують українські спецпенсіонери
15:18
"Кишеньковий" суддя Вовк з Печерського суду (того самого) зобов'язав Шабуніна спростувати інформацію щодо зрадника Углави
15:04
Ворог України Сергій Мамоян загинув у ДТП (ФОТО)
14:05
Чому друг Зеленського Іван Баканов має сидіти у тюрмі за державну зраду та співпрацю з ФСБ РФ
12:06
Костянтин Корсун: Чому майже тиждень не працює державна система електронного документообігу
10:02
Санду перемогла на президентських виборах у Молдові
08:03
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ відбили Дружбу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]