Українська футбольна збірна нарешті порадувала своїх вболівальників перемогою на Євро 2024

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Голи Миколи Шапаренка та Романа Яремчука у другому таймі принесли Україні чудову перемогу та перші очки у групі Е над командою Словаччини, яка не змогла достроково вийти до наступного раунду.

Микола Шапаренко зрівняв рахунок у матчі зі Словаччиною Getty Images

Микола Шапаренко зрівняв рахунок у матчі зі Словаччиною

Getty Images

Поступаючись по перерві 1:0, Україна вирвала перемогу над Словаччиною з рахунком 2:1 і здобула свої перші очки в групі Е ЄВРО-2024.

Ключові моменти:

• 10': Трубін ногою відбиває удар Харасліна

• 11': Голкіпер збірної України відбиває Шранца корпусом

• 17': Удар Ханцко зі штрафного парирує Трубін

• 17': Шранц відкриває рахунок у матчі за Словаччину

• 34': Тимчик пробиває у стійку воріт

• 54': Шапаренко  вирівнює становище

• 74': Мудрик у контратаці влучає у стійку

• 80': Яремчук вириває перемогу в матчі

Коротко про матч: Україна переламує ситуацію

Словаччина вирвалася вперед, забивши гол протягом семи хвилин у першому турі, і швидко продемонструвала свою здатність до такого ж тут, у Дюссельдорфі. Спершу Лукаш Хараслін хитрощами прокрутився на краю поля, змусивши Анатолія Трубіна, який замінив Андрія Луніна, врятувати ситуацію ногою відбивши мʼяча на ближній стійці.

Через кілька хвилин Трубін блискуче відбив удар Івана Шранца, пробивши впритул. Воротар "Бенфіки" швидко виправдав довіру тренера, також зробивши ще один сейв, щоб відбити штрафний удар Давида Ганько, але тиск словаків врешті-решт дався взнаки, і Шранц відзначився, спрямувавши подачу Харасліна   і головою пробив повз Трубіна.

Україна відставала за всіма показниками - рахунок, володіння м'ячем, моменти - але все ж таки змогла зібратися з силами: Артем Довбик зробив пірует у штрафному майданчику, перш ніж завдати удару, який заблокував Петер Пекарик. І вони підійшли ще ближче, коли Олександр Тимчик пробив повз Мартіна Дубравку на дальню штангу, але не влучив у ворота.

Іван Шранц святкує свій дебютний гол за збірну Словаччини Копирайт изображения Getty Images

Іван Шранц святкує свій дебютний гол за збірну Словаччини / Getty Images

Потім Олександр Зінченко перевірив Дубравку навісним ударом, перш ніж Хараслін змусив Трубіна низько просунутися зліва від себе, щоб зберегти рахунок 1:0 на перерву. Словаччина, можливо, заслуговувала на більшу перевагу, але невелика різниця давала Україні надію - і вони скористалися нею невдовзі після поновлення гри, коли Микола Шапаренко точним ударом замкнув передачу з флангу, яку зробив Мудрик.

Це змінило характер гри, і саме підопічні Сергія Реброва заграли з більшою енергією в міру того, як матч продовжувався. Якщо удар Мудрика у стійку не був достатнім доказом, то це підтвердив вихід на заміну Романа Яремчука, який чудово обробив довгу передачу Шапаренка і пробив повз Дубравку.

Яремчук став другим гравцем збірної України, який забив гол на великому турнірі, разом із Довбиком у ворота Швеції на ЄВРО-2020. Це також був його третій гол на великому турнірі, більше забив лише Шевченко (4).

Несподівано Україна опинилася на шляху до перемоги - і знову в боротьбі за місце в плей-офф.

Гравець матчу: Микола Шапаренко

Група технічних спостерігачів УЄФА визнала його кращим на полі. Був задіяний у ключових моментах гри, забивши один гол і віддавши гольову передачу. Дуже добре діяв з м'ячем, а без нього завжди був агресивним і добре позиціонувався.

Растіслав Хрібік, репортер зі Словаччини:

Незважаючи на сильний перший тайм, Словаччина не змогла втримати свою перевагу, і врешті-решт Україна знайшла вихід із ситуації. Другого голу Івана Шранца на турнірі виявилося недостатньо, і в другому таймі Україна значно більше володіла м'ячем. Хоча Словаччина не змогла нічого взяти з цієї гри, з трьома очками від стартової перемоги над Бельгією, вона все ще має всі шанси на вихід до плей-офф. Тепер їхня увага буде прикута до заключного матчу групи проти Румунії.

Богдан Буга, репортер з України:

Україна продемонструвала сильний характер у другому таймі, щоб переломити хід гри і поборотися за вихід з групи Е. Їм протистояв сильний суперник у особі Словаччини, який домінував протягом першого тайму, але після перерви вони вийшли на поле оновленою командою, якій вдалося забезпечити можливість для подальшої боротьби, і Україна вийде на фінальну гру проти Бельгії, маючи все, за що варто боротися.

Реакції

Сергій Ребров, тренер збірної України:

"Ми дуже погано зіграли проти Румунії, але сьогодні гравці продемонстрували інший дух і заслужили перемогу. Нам потрібно зосередитися на наступній грі, але це була дуже важлива перемога для команди і для країни".

Роман Яремчук, нападник збірної України:

"Ключем до перемоги був командний дух. Ми говорили сьогодні з президентом України. Він дав нам неймовірну мотивацію. Ви знаєте, яка складна ситуація в нашій країні, тому ми повинні дарувати радість нашим людям".

Микола Шапаренко, гравець матчу:

"Хочу сказати, що перша гра проти Румунії дала нам великий урок і дозволила бути готовими до сьогоднішнього дня. Ви бачили нашу психологічну силу. Ми виконували вказівки та ідеї нашого тренера, і я цим дуже пишаюся".

Франческо Кальцона, тренер збірної Словаччини:

"Це був важкий матч. Я був задоволений деякими моментами, деякими менш. Я задоволений командою. Я не можу звинувачувати їх, перший тайм був кращим з нашого боку. Наші суперники мають високу якість, у рейтингу ФІФА Україна на 20 місць попереду нас. Ми будемо намагатися пройти далі. Ми зробимо все можливе, щоб пройти далі".

Мартін Дубравка, воротар збірної Словаччини:

"Ми добре почали і забили, але після перерви все було зовсім по-іншому. Вони створили моменти і забили двічі, на жаль для нас. Ми не змогли дотиснути більше. Що стосується виходу з групи, то він зараз можливий, адже в насє ще одна гра, яку потрібно виграти".

Основна статистика

• Це була лише друга перемога України в останніх десяти матчах групового етапу Євро.
  • Україна вигравала до перерви лише в одному з останніх 13 матчів на Євро.
  • Україна провела 13 матчів на Євро, не здобувши жодної перемоги.
  • У дев'яти зустрічах зі Словаччиною Україна виграла чотири, три зіграла внічию і двічі програла.
  • Із середнім віком 25 років і 259 днів стартова одинадцятка збірної України стала наймолодшою на ЄВРО-2024 - і першою, середній вік якої не перевищує 26 років
  • Олександр Зінченко став другим гравцем, який подолав рубіж у десять виступів за збірну України на Євро. Рекордсменом країни є Андрій Ярмоленко, який довів свій рахунок до 13 таких виступів.
  • Словаччина ще ніколи не вигравала два матчі поспіль у групових турнірах Євро і не зберігала безпрограшну серію на змаганнях.
  • Словаччина програла лише три з останніх 13-ти матчів у змаганнях (З8 П2).
  • Іван Шранц є найкращим бомбардиром ЄВРО0 2024, розділивши з Джамалом Мусіалою два голи.

За матеріалами UEFA

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

17:19
США бачать зростаючий ризик російських «диверсії» проти ключових підводних кабелів
16:56
Склад боєприпасів знищений дронами у РФ містив північнокорейські ракети
15:39
Важливі результати за підсумками 24-го засідання у форматі «Рамштайн»
14:20
Бігун Ігор Цвєтов здобув для України 17 «золото» Паралімпіади, а тенісист Віктор Дідух 18-ту
13:22
Нові докази злочинів рашистів: на ру-сайті з усиновлення знайшли дітей з України
12:43
Справа проти Дурова почалася з відмови Telegram відкрити особистість гвалтівника
11:38
Рішення МВФ знову послати місію до Росії – крок до того, щоб "пробачити і нормалізувати російську жорстокість"
10:33
Німеччина в липні різко наростила експорт продукції в Росію

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.